עמיר פרץ וניצן הורוביץ
צילום: פלאש 90

הורוביץ: "האיחוד - רגע היסטורי וחדשות רעות לנתניהו ואנשי החושך"

פרץ: "החיבור הזה ינווט את הממשלה הבאה - אנחנו מנפצים היום את תוכנית נתניהו להשיג בבחירות 61 מנדטים לחסינות". על מרצ אמר יו"ר העבודה-גשר: "לא על הכל אנחנו מסכימים אבל המכנה המשותף בינינו גדול הרבה יותר"
יואב קרקובסקי ולירן כוג'הינוף
13 בינואר 2020
17:07
עודכן ב 17:55

לאחר האיחוד בגוש השמאל, יושב ראש העבודה-גשר, עמיר פרץ, ויושב ראש מרצ, ניצן הורוביץ, מסרו אחר הצוהריים (שני) הצהרה משותפת בבית סוקולוב בתל אביב. הורוביץ אמר כי "זה רגע היסטורי. האיחוד הזה הוא בשורה רעה מאוד לנתניהו וגוש החסינות שלו". יושב ראש מרצ הוסיף כי הוא "מברך את שותפי על ההחלטה ללכת על ריצה משותפת עם פתק אחד - זו הייתה המטרה שלי עוד לפני שנבחרתי לראשות המפלגה". 

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

פרץ אמר כי "היום אנו מנפצים את תוכנית נתניהו להשיג בבחירות הקרובות 61 מנדטים לחסינות. המטרה היא 61 מנדטים לגוש השמאל - ללא ליברמן". יושב ראש העבודה-גשר התייחס גם לחיבור עם אורלי לוי-אבקסיס ואמר כי "ננווט את הממשלה הבאה. בכל יום שעבר החיבור בין אורלי לביני התעצם. ביחד עמדנו מול לחצים ופיתויים מכל עבר כדי להקים את ממשלת נתניהו". על האיחוד אמר כי "אני גאה לעמוד לצידו של חברי ניצן הורוביץ, לא על הכל אנחנו מסכימים אבל המכנה המשותף בינינו גדול הרבה יותר"

 • חתונה מאוחרת: האיחוד שעמיר פרץ ממש לא רצה | פרשנות

בתוך כך, חברת הכנסת סתיו שפיר אמרה כי "בכנסת אני נלחמת ולא דופקת חשבון. את כל מה שעשיתי - עשיתי בשביל חיבורים, שאני מברכת עליהם". בריאיון לרן בנימיני ויגאל גואטה בכאן רשת ב, הוסיפה שפיר: "אני שלמה עם זה שעזבתי. זה היה הדבר הנכון, למרות המחיר ששילמתי. מה שעומד לנגד עיניי הוא להמשיך להילחם על צדק חברתי ושלום".

הבוקר, פרץ והורוביץ סיכמו על ריצה משותפת של מפלגותיהם בבחירות הקרובות. הוחלט כי הרשימות ירוצו יחד תחת פתק משותף באותיות "אמת". חבר הכנסת לשעבר ממרצ, עיסאווי פריג', ששובץ במקום ה-11 ברשימה, בירך על הריצה המשותפת של המפלגות בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב, אך מתח ביקורת על התנהלות מפלגתו ועל שיבוצו של נציג ערבי במקום נמוך וכינה זאת: "סטירת לחי לחברה הערבית". 

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ פריג'

בד בבד, יושב ראש כחול לבן בני גנץ הביע סיפוק מהאיחוד ואמר כי "זו התנהלות אחראית ונכונה. זה מראה שכל החברים הגיעו למסקנה טובה שביחד הם חסונים וטובים יותר". על האפשרות שמפלגתו תיקח מהם מנדטים אמר: "הם יציבים בגזרתם ואני גדול בגזרתי ויהיה בסדר גמור".