פתקי הצבעה
צילום: פלאש 90

בחירות לכנסת ה-23: היום יחל הליך הגשת הרשימות

המפלגות המבקשות להתמודד בבחירות לכנסת ה-23 יוכלו להגיש את רשימותיהן לוועדת הבחירות המרכזית בכנסת עד מחר ב-22:00 בלילה
אמוץ שפירא
14 בינואר 2020
06:30

הליך הגשת הרשימות של המפלגות המבקשות להתמודד בבחירות לכנסת ה-23 יחל היום (שלישי) בשעה 12:00 בצוהריים בוועדת הבחירות המרכזית בכנסת, ויסתיים מחר ב-22:00 בלילה. עד כה נציגי 42 מפלגות לקחו טפסים אותם יגישו חתומים. נכון לעכשיו תשע אותיות עדיין פנויות: ז.י.כ.נ.ק.ך.ן.ץ.ף. אם מרצ תגיש רשימה משותפת עם העבודה-גשר, יתפנו שתי אותיות נוספות - ר. צ.

ועדת הבחירות המרכזית החליטה להגדיל משמעותית את מספר פקחי הבחירות ואת מספר המצלמות שיתעדו את ספירת הקולות בתום יום הבחירות. זאת בכוונה להגיע ל-5 אלף פקחים ול-5 אלף מצלמות. בבחירות הקודמות היו כ-3,000 פקחים ומצלמות. המשמעות היא כי כל פקח יהיה אחראי על שתי קלפיות ושספירת הקולות תתועד בכמעט כל קלפי שנייה.

יו"ר העבודה-גשר עמיר פרץ ויו"ר מרצ ניצן הורוביץ סיכמו אתמול על ריצה משותפת של מפלגותיהם בבחירות הקרובות. על פי הסיכום שנקבע ביניהם הוחלט כי הרשימות ירוצו יחד תחת פתק משותף באותיות - אמת. בהצהרה משותפת של שני ראשי המפלגות בבית סוקולוב בתל אביב, אמר הורוביץ כי "זה רגע היסטורי. האיחוד הזה הוא בשורה רעה מאוד לנתניהו וגוש החסינות שלו". יושב ראש מרצ הוסיף כי הוא "מברך את שותפי על ההחלטה ללכת על ריצה משותפת עם פתק אחד - זו הייתה המטרה שלי עוד לפני שנבחרתי לראשות המפלגה".

פרץ אמר: "גאה לעמוד לצידו של חברי ניצן הורוביץ, לא על הכל אנחנו מסכימים אבל המכנה המשותף בינינו גדול הרבה יותר. היום אנו מנפצים את תוכנית נתניהו להשיג בבחירות הקרובות 61 מנדטים לחסינות. המטרה היא 61 מנדטים לגוש השמאל - ללא ליברמן". יושב ראש העבודה-גשר התייחס גם לחיבור עם אורלי לוי-אבקסיס ואמר כי "ננווט את הממשלה הבאה. בכל יום שעבר החיבור בין אורלי לביני התעצם. ביחד עמדנו מול לחצים ופיתויים מכל עבר כדי להקים את ממשלת נתניהו".