אזרחים מדליקים נרות לזכר קורבנות ההתרסקות, 11.01.2
צילום: אי-פי

איראן: ספורטאים, שחקנים ואנשי תקשורת מוחים נגד המשטר

הפגנות נגד התנהלות השלטון באסון התרסקות המטוס האוקראיני. שתי מגישות חדשות בטלוויזיה התפטרו במחאה על שקרי המשטר. כוכבת קולנוע: "אנו בני ערובה של השלטון • כוחות הביטחון עצרו את הבמאית והתסריטאית, ראקאשן בנייטמד, כי השתתפה בהפגנות
העולם היום
14 בינואר 2020
04:58

המחאות באיראן: ספורטאים, שחקנים ואנשי תקשורת מפגינים ומוחים בימים האחרונים נגד המשטר בשל התנהלות השלטון באסון התרסקות המטוס האוקראיני במדינה. כוכבת הקולנוע האיראנית, תראנה עלי-דוסתי, אמרה: "אנחנו בני ערובה של השלטון". שתי מגישות חדשות בטלוויזיה הממלכתית במדינה התפטרו במחאה על שקרי המשטר. לדבריהן הן לא מוכנות לקחת חלק "בשקרים ובטיוח של המשטר".


אחת המגישות כתבה בחשבון אינסטגרם שלה: "תודה לכם אנשים יקרים על תמיכתכם הבלתי פוסקת במשך השנים. אני מכריזה בזאת שלאחר 12 שנים של עבודה ברדיו ובטלוויזיה, אנני מתכוונת להמשיך לעבוד בתקשורת. אנני יכולה להמשיך עוד". כוחות הביטחון עצרו אתמול את הבמאית והתסריטאית, ראקאשן בנייטמד, שלקחה חלק בהפגנות נגד התנהלות השלטון באסון התרסקות המטוס.

המטוס אוקראיני, מסוג בואינג 737, ובו 176 הנוסעים התרסק בשבוע שעבר. על פי הדיווחים הראשוניים כלי הטיס התרסק בעקבות כשל טכני, אחרי שהמריא מנמל התעופה של טהראן. יחד עם זאת כמה ימים אחר כך כבר התקבלו דיווחים כי המטוס נפגע מטיל. לבסוף צבא איראן הודיע באופן רשמי ביום שבת כי המטוס הופל עקב "טעות אנוש" בהצהרה לטלוויזיה הממלכתית במדינה. אחרי ההודאה הרשמית נשיא איראן, חסן רוחאני, הביע צער עמוק על "הטעות הנוראה שהביאה להפלת המטוס", והוסיף: "המחשבות והתפילות שלי נתונות למשפחות ההרוגים.