צילום: הדס פרוש, פלאש 90
אדלשטיין עם נתניהו ומיקי זוהר

דיון החסינות: אדלשטיין לא יכנס את המליאה השבוע

החלטת הוועדה המסדרת לכנס את הוועדות הקבועות זקוקה לאישור המליאה, אולם יו"ר הכנסת נדרש לכנסה תוך "פרק זמן סביר". אדלשטיין יידחה את ההצבעה לכל הפחות לשבוע הבא
זאב קם
14 בינואר 2020
08:40

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין מתכוון לסרב לבקשת כחול לבן לכנס עוד השבוע את מליאת הכנסת לצורך אישור החלטת הוועדה המסדרת על כינוס הוועדות הקבועות של הכנסת. כך פורסם הבוקר (שלישי) בכאן רשת ב. אתמול החליטה הוועדה המסדרת של הכנסת לכנס את הוועדות הקבועות ובתוכן ועדת הכנסת, שבה יתנהל הדיון על בקשת החסינות של ראש הממשלה.

החלטת הוועדה מאתמול דורשת את אישור המליאה, לכן הגישו 25 חברי כנסת בקשה ליו"ר לכינוסה. כחול לבן דרשו לכנס את המליאה עוד השבוע, אך לפי החוק אדלשטיין מחוייב להיענות לפניית הח"כים "תוך פרק זמן סביר", מה שמותיר לו מרחב לדחות את הדיון. אדלשטיין מתכוון להמתין עם כינוס המליאה לפחות עד השבוע הבא. 

שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס אמר הבוקר בריאיון לכאן רשת ב: "אם מקימים ועדת כנסת מדוע לא מקימים ועדות לא פחות חשובות? ברור כשמש שיש פה תרגיל פוליטי, ציני ושקוף מצד כחול לבן שמשתמשת בכנסת ככלי בקמפיין הבחירות שלה, שמטרתו לעסוק בחסינות נתניהו ולא במדיניות".

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

היום צפוי ראש הממשלה לכנס את חברי גוש הימין-חרדים, בעקבות החלטת הוועדה המסדרת אתמול. הוועדה בראשות אבי ניסנקורן מכחול לבן אישרה את הקמת הוועדות הקבועות, ובהן ועדת הכנסת שתבחן את בקשת החסינות של נתניהו. בתום דיון סוער אושר המהלך ברוב של 16 חברי כנסת תומכים מול חמישה מתנגדים.

שלשום פרסם היועץ המשפטי של הכנסת איל ינון את חוות דעתו בנוגע להקמת הוועדה, וקבע כי יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין לא יוכל למנוע את כינוסה. בחוות הדעת נכתב שאם הוועדה המסדרת תגבש הצעה בדבר הרכב הוועדות הקבועות, יוכלו הממשלה או 25 חברי כנסת לבקש את כינוס המליאה - ויהיה על אדלשטיין להיענות לדרישה הזו.