עמיר פרץ וניצן הורוביץ
צילום: פלאש 90

אושר האיחוד בין העבודה-גשר ומרצ

ועידות המפלגות אישרו את המהלך ברוב גדול לקראת הגשת הרשימה. במרצ פוצלה ההצבעה ונדרש גם אישור החיבור עם יאיר גולן. העיתונאית שרה ב"ק הצטרפה לבית היהודי. ישראל ביתנו פרסמה את הרשימה המלאה
יואב קרקובסקי ויערה שפירא
14 בינואר 2020
21:33

העבודה-גשר ומרצ אישרו היום (שלישי) את האיחוד ביניהן, לאחר שוויעדות המפלגות הצביעו בעד המהלך. בוועידת מרצ פוצלה ההצבעה לשניים, הראשונה על צירופו של יאיר גולן והשנייה על האיחוד בין המפלגות, שתיהן עברו ברוב עצום. גם ועידת העבודה אישרה את ההסכם שזכה לרוב גדול. הרשימה תוגש מחר לוועדת הבחירות המרכזית.


יושב ראש העבודה, עמיר פרץ, הודיע שלא ישתמש באפשרות שקיבל לשריין מועמדים ברשימה לכנסת. "יש לנו נבחרת מצויינת", הסביר פרץ והוסיף כי אנשים בעלי משקל ציבורי לא ממהרים לקפוץ לבריכה הפוליטית. 

עיסאווי פריג' ממרצ, שהתנגד לחיבור עם גולן, אמר לאחר ההצבעה: "רציתי להיות שותף ולא עלה תאנה, אבל לצערי נותרתי בעמדת מיעוט. צר לי על ההחלטה היום, גם מכיוון שמשמעה שלקחו מאיתנו את הכלים לפנות לחברה הערבית. לא התייאשתי, אמשיך לפעול למען השותפות היהודית ערבית שגם אם תתעכב בוא תבוא". 

כמו כן, בבית היהודי ממשיכים לגבש את הרשימה שתוגש מחר לוועדת הבחירות המרכזית. העיתונאית שרה ב״ק הצטרפה לרשימה, אך עדיין לא נמסר באיזה מקום תשובץ. זאת בזמן שראש הממשלה בנימין נתניהו ממשיך להפעיל לחץ כבד לאיחוד גדול בימין. 

במפלגת ישראל ביתנו פרסמו את רשימת המפלגה לבחירות, שנשארה ללא שינוי בעשירייה הראשונה. יושב ראש המפלגה אביגדור ליברמן נמצא במקום הראשון. אחריו לפי הסדר: עודד פורר, יבגני סובה, אלי אבידר, יוליה מלינובסקי, חמד עמאר, אלכס קושניר, מרק אפראימוב.