אהרן רמתי

הכת בירושלים: החשד – רמתי קיים יחסי מין עם בגירה תוך ניצול מעמדו

המשטרה מייחסת לחשוד בניהול הכת עבירות מין חדשות, שלא הופיעו בחקירתו הקודמת ב-2015. המשטרה צפויה לעמת את רמתי עם המתלוננות, וסניגורו אומר כי הם מוכנים לכך
סולימאן מסוודה
14 בינואר 2020
22:04

המשטרה מייחסת לאהרון רמתי, החשוד בניהול כת בירושלים, גם עבירות מין, כך פורסם היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. זאת בניגוד למעצרו הקודם ב-2015 בו לא נכללו עבירות אלה. העבירה החדשה המיוחסת לו היא קיום יחסי מין עם בגירה, תוך כדי ניצול מעמדו הדתי כרב.

רמתי נחקר עד כה פעם אחת, והמשטרה צפויה לעמת אותו עם המתלוננות. סנגורו אומר שהם מוכנים לקראת העימות, ויש להם תשובה לכל טענה. מעצרו הוארך עד ליום ראשון, ועד אז הוא צפוי להיחקר פעמים נוספות.

מוקדם יותר התיר בית המשפט המחוזי בירושלים לפרסום שמנהל סמינר באר מרים בבירה, אהרן רמתי, הוא הרב החשוד שניהל כת והחזיק עשרות נשים וילדים בתנאי עבדות, עושק וניצול מיני. השופטת מרים ליפשיץ אמרה כי יש אינטרס ציבורי בפרסום שמו. הוא מכחיש את המעשים המיוחסים לו ואומר שאינו יודע מדוע נעצר.

פרקליטו של רמתי, עו"ד גבי טרנשווילי, אמר בתגובה להחלטת בית המשפט: "זה מה שנקבע מטבע הדברים כשמדובר בחקירה רחבת היקף עם פוטנציאל להגיע לנפגעים נוספים. אני סבור אחרת, ושהיה מקום להשאיר את איסור הפרסום בגלל שהוא בעבר נחשד באותן עבירות ולא יצא מזה שום דבר, ולא הוטחו בו כל החשדות. אני מחכה לרגע שיטיחו בפניו את החשדות כדי שהוא יוכל לתת תשובות והסברים".

תגיות:
ירושלים