אהרון רמתי, שלשום
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הכת בירושלים: נעצר גבר החשוד כי מסר לרמתי שהמשטרה צפויה לעצור אותו

הוא חשוד בשיבוש הליכי חקירה ובמשטרה בודקים מי העביר לו את המידע. מוקדם יותר שוחררו שלוש משמונה הנשים שנעצרו בחשד ששיתפו פעולה עם רמתי, בהפעלת אלימות ובמתן עונשים
ורד פלמן
15 בינואר 2020
22:47

המשטרה עצרה גבר החשוד כי מסר לאהרון רמתי, החשוד בניהול כת בירושלים, שהמשטרה צפויה לעצור אותו בתחילת השבוע. הוא חשוד בשיבוש הליכי חקירה ובמשטרה בודקים מי העביר לו את המידע.

מוקדם יותר הבוקר שוחררו שלוש משמונה הנשים שנעצרו בחשד ששיתפו פעולה עם רמתי, בהפעלת אלימות ובמתן עונשים. אתמול נערכו עימותים בין כמה מהמתלוננות בתיק לבין החשודות במעורבות במעשים. על פי החשד רמתי, מנהל סמינר באר מרים, החזיק עשרות נשים וילדים בתנאי עבדות, עושק וניצול מיני.

אמש פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי המשטרה מייחסת לאהרון רמתי, החשוד בניהול כת בירושלים, גם עבירות מין. זאת בניגוד למעצרו הקודם ב-2015 בו לא נכללו עבירות אלה. העבירה החדשה המיוחסת לו היא קיום יחסי מין עם בגירה, תוך כדי ניצול מעמדו הדתי כרב.

מוקדם יותר התיר בית המשפט המחוזי בירושלים לפרסום שמנהל סמינר באר מרים בבירה, אהרן רמתי, הוא הרב החשוד שניהל כת והחזיק עשרות נשים וילדים בתנאי עבדות, עושק וניצול מיני. השופטת מרים ליפשיץ אמרה כי יש אינטרס ציבורי בפרסום שמו. הוא מכחיש את המעשים המיוחסים לו ואומר שאינו יודע מדוע נעצר.