חברי הכנסת הנדל, יברקן וזוהר, ארכיון
צילום: הדס פרוש, יונתן זינדל, פלאש 90

זוהר על המעבר של יברקן לליכוד: השיקולים שלו אובייקטיביים

זוהר הוסיף כי מדובר במהלך של הליכוד שעתיד לחזק את גוש הימין • ח"כ יועז הנדל על יברקן: "מאחל לו בהצלחה, ברמה הפוליטית - שייכשל"
כאן הערב
15 בינואר 2020
19:04

"הוא קיבל את ההחלטה הכי טובה מבחינתי", כך אמר הערב (רביעי) חבר הכנסת מהליכוד מיקי זוהר באשר למעברו של חבר הכנסת גדי יברקן ממפלגת כחול לבן למפלגת הליכוד. בריאיון לרונן פולק ויגאל גואטה בכאן רשת ב, אמר זוהר כי מדובר ב"מהלך של הליכוד". זוהר הוסיף כי יברקן "שקל את השיקולים הכי אובייקטיביים והכי לא אופורטוניסטים לטובת הקהילה שלו ולטובת מדינת ישראל".

לדברי חבר הכנסת זוהר, יברקן קיבל את ההחלטה "לא כשהוא גונב מנדט או מערכת בחירות, אלא בצורה מכובדת". בעימות שהתפתח בשידור, הטיח גואטה בזוהר: "המפלגה שלך במצוקה קשה מאוד אם אתם גונבים חברי כנסת ערב הגשת הרשימות". זוהר השיב - "למה אתה לא יכול לפרגן? מזמן איבדת את הפרופורציות". זוהר הבהיר כי המעבר של יברקן לליכוד יחזק את גוש הימין.

האזינו לריאיון של חבר הכנסת מיקי זוהר בכאן רשת ב

גם חבר הכנסת מכחול לבן יועז הנדל התייחס בתוכנית למעבר שביצע יברקן. "בנורמות שלי, אם אתה רוצה לעבור מפלגה אתה עושה את זה מתוך תפיסת עולם ולא כי אתה רוצה לשפר את מיקומך ברשימה", אמר הנדל. חבר הכנסת הוסיף: "אני מאחל לו בהצלחה ברמה האישית, ברמה הפוליטית - שייכשל".

האזינו לריאיון של חבר הכנסת יועז הנדל בכאן רשת ב

מוקדם יותר היום החליט יושב ראש כחול לבן בני גנץ להדיח את חבר הכנסת גדי יברקן מרשימת המפלגה לבחירות לכנסת ה-23. זאת לאחר שיברקן איים מוקדם יותר היום כי אם כחול לבן לא תשדרג את מיקומו ברשימה - הוא ישקול לעבור לליכוד. חברי מזכירות הליכוד אישרו את הכנסתו למקום ה-20 ברשימה.

יברקן אמר לכאן חדשות: "טרם החלטתי. ההצעה לעבור לליכוד קיימת מהכנסת ה-21, בכחול לבן יודעים הכל כבר חודשיים. כרגע טרם קיבלתי החלטה". יברקן, חבר מפלגת תל"ם, היה מוצב במקום ה-33 ברשימת כחול לבן.