גנור, ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חשש במשטרה: אם תאושר בקשתו של מיקי גנור לצאת לחו"ל – הוא לא ישוב

ביהמ"ש התיר לעד המדינה לצאת, המדינה ערערה: לא יירתע מתשלום ערבות זניחה ביחס לרכושו
רועי ינובסקי
15 בינואר 2020
21:18

פרשת הצוללות: המדינה מבקשת מבית המשפט שלא לאפשר לעד המדינה בתיק 3000 מיקי גנור לצאת מהארץ, בשל חשש כבד שיימלט מהדין ולא יחזור. בשבוע שעבר החליטה השופטת עינת רון, נשיאת בית משפט השלום מרכז, כי גנור יוכל לצאת לחו"ל לטפל בענייניו העסקיים, על אף התנגדות המשטרה והפרקליטות. 


בהחלטתה כתבה השופטת כי מרכז החיים של גנור נמצא בישראל, משפחתו מתגוררת בישראל והוסיפה כי חשודים אחרים בפרשה יוצאים ונכנסים מהארץ באישור המשטרה. היא הגדירה ערבויות של מיליון שקל לגנור ומיליון שקל למלווה שלו – וכתבה שבמקרה כזה ניתן להפחית את החשש מהימלטות.

המדינה ערערה על ההחלטה לבית המשפט המחוזי וטענה כי "חשש כבד שהוא יימלט מהארץ ולא יחזור". המדינה מתייחסת לכך שגנור מחזיק בדרכון גרמני ובאזרחות גרמנית – מה שיערים קשיים על הליך הסגרה."אדם שמחזיק רכוש של עשרות מיליונים ולפניו עומד הליך פלילי שבסופו הוא צפוי לרצות מאסר – לא יירתע מערבות בגובה זניח ביחס להיקף רכושו". גנור מיוצג על ידי עורכי הדין מאיר ארנפלד ובועז בן צור, שמסר כי החלטת השופטת עינת רון מדברת בעד עצמה. על החלטת בית משפט השלום הטיל המחוזי צו עיכוב ביצוע על לקבלת ההחלטה.