זר בלונים שאותר אתמול בשטח עוטף עזה
צילום: חדשות ביטחון שדה

יממה לאחר תקיפת צה"ל: בלוני נפץ באשדוד

בלונים שאליהם מחובר חפץ חשוד נוטרלו סמוך לחוף באשדוד • אמש חיל האוויר תקף תשתית מנהרות של חמאס בצפון רצועת עזה. זמן קצר לפני כן דווח על הפרחת בלונים רבים מהרצועה לעבר העוטף
איציק זוארץ ואסף פוזיילוב
17 בינואר 2020
12:53
עודכן ב 13:24

בחנייה של חוף לידו באשדוד נחת היום (שישי) צרור בלונים שהופרחו ככל הנראה מרצועת עזה ואליו מחובר חפץ חשוד. חבלני המשטרה נטרלו את החפץ. מהמשטרה נמסר כי הציבור שב ונקרא להתרחק מכל חפץ חשוד. יש להתקשר מיד למוקד מאה ולהרחיק סקרנים מן המקום עד לבוא המשטרה. בתוך כך, בבדיקת המטען שנשלח על גבי זר בלונים למועצה האזורית אשכול אתמול, נמצאו כדוריות מתכת רבות וחומר נפץ שאמור היה להרחיב את הנזק.

אתמול בלילה חיל האוויר תקף תשתית מנהרות של חמאס בצפון רצועת עזה. זמן קצר לפני כן דווח על הפרחת בלונים רבים מהרצועה לעבר העוטף. התקיפה הגיעה בתום יום רצוף הפרחות בלוני נפץ מהרצועה: מטען חבלה התפוצץ אחר אתמול בצוהריים בשטח המועצה אזורית אשכול. לא היו נפגעים. המטען הגיע מחובר לצרור בלונים. לדברי קצין ביטחון של אחד היישובים באזור שהיה סמוך למקום הפיצוץ, נוצר במקום מכתש. חבלני המשטרה אספו מהמקום את השרידים.

בסך הכל אותרו לאורך היום לפחות חמישה צרורות של בלוני נפץ בעוטף עזה, ואתמול אותרו בתוך העיר שדרות בלוני תבערה. זאת במקביל לירי ארבע רקטות משטח רצועת בשעות הצוהריים אתמול. שתיים מהן יורטו, ושתיים נפלו בשטח פתוח. התרעת צבע אדום נשמעה בקיבוצים סעד, נחל עוז וכפר עזה.