זום אין

זום אין: איך מאבטחים מסיבה עם 3,000 בליינים?

כבר 23 שנה ששלמה בוימייסטר אחראי על הביטחון במועדון הפורום בבאר שבע. הוא מגיע מהר לכל אירוע של אלימות, מרחיק מתפרעים ודואג שגם מי שקרס בשירותים יגיע הביתה בשלום
אורן אהרוני ודורון סולומונס
17 בינואר 2020
13:53

כבר 23 שנה ששלמה בוימייסטר אחראי על הביטחון במועדון הפורום בבאר שבע. הוא מגיע מהר לכל אירוע של אלימות, מרחיק מתפרעים ודואג שגם מי שקרס בשירותים יגיע הביתה בשלום. "האלימות מטרידה מאוד, אתה רואה אנשים נורמטיביים שלא יודעים לשתות הופכים להיות בזויים. ילדות שיכרות מקיאות. זה לא נעים ואתה צריך לטפל בהן, צריך לדאוג לטיפול רפואי. האלימות מאוד מטרידה, יש אירועים עם דם וזה חבל", מספר בוימייסטר.

בעבר היו מצבים שגם שלמה נגרר לאלימות כדי להגן על עצמו, היום הוא עומד בראש הפירמידה ולכן זה כבר לא קורה. אבל בזכות ניסיונו הרב הוא יודע להגיע לכל אירוע במהירות. הוא מספר שאחד מאירועי האלימות השכיחים ביותר הם אירעים של הטרדות מיניות: "יש המון מקרים של הטרדות ואנחנו מתייחסים אליהם בחומרה. גברים מטרידים נשים ונשים שמטרידות נשים, יש אפס סובלנות. אם אני רואה הטרדה מינית קשה אני ישר קורא למשטרה. רוב הבנות לא מתלוננות, אני מנסה לשכנע אותן להתלונן, רובן לא מתלוננות".

על הקהל שפוקד את הפורום הוא מספר: "רובם חיילים. יש גם בדואים, יש לנו בעיות אתם אבל אנחנו מתמודדים עם זה. אנחנו מזהים בעייתיים ולא נותנים להם להיכנס. יש לנו מערכת עם שמות של אנשים שעשו לנו בלגן והם לא נכנסים".

על השאלה איך יודעים אם מבלה שמגיע למקום הוא בעייתי, ענה: "כאשר בן אדם מגיע למועדון יש תנאים שהוא צריך לעמוד בהם: הוא צריך להיות צלול ולא שיכור מת, להתנהג בצורה מכובדת בכניסה ואם הם לא נראים טוב בעין אנחנו מבקשים מהם להמתין כדי לבדוק את סף הרגישות-נפיצות שלהם. חוץ מזה אנחנו מוודאים שהם לא מופיעים ברישומים כאנשים שכבר עשה בעיות".