יהונתן אוריך ועופר גולן

בפרקליטות משוכנעים: ניתן להגיש כתב אישום נגד יועצי רה"מ - גם בלי הטלפונים

ההערכה היא שיש מספיק ראיות כדי לגבש כתב אישום נגד חמשת החשודים בהטרדת עד המדינה שלמה פילבר
השבוע
17 בינואר 2020
21:40

בפרקליטות המדינה משוכנעים שגם בלי החומרים המצויים בטלפונים הניידים של יועצי ראש הממשלה, ניתן יהיה להגיש כתב אישום נגד חמשת החשודים בהטרדת עד המדינה שלמה פילבר. כך פרסם הערב (שישי) פרשננו מרדכי גילת בתוכנית "השבוע". 


בעקבות חשיפת כאן חדשות מיום שני, אתמול דווח כי פרקליטיהם של יועצי נתניהו פנו לבית משפט השלום בתל אביב בדרישה לדעת אם ההאזנה לבכירי הליכוד ללא צו, הייתה צעד מתוכנן. פרקליטי יועצי ראש הממשלה, עורכי הדין עמית חדד ונועה מילשטיין, כתבו בפנייתם לבית המשפט: "גם אחרי שנחשף שהמשטרה הסתירה חדירה לא חוקית לנייד של בכיר נוסף בליכוד, המשטרה ממשיכה להתחמק ומסרבת להשיב על שאלה פשוטה - האם התקיים שיח על כוונה להוציא צו חיפוש לפני חקירת ראש הממשלה והוחלט לחדור לטלפונים ללא צו?".

השבוע פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי המשטרה ביצעה חיפוש בטלפון של בכיר נוסף בליכוד ללא צו ובלי ליידע את הבכיר שזכותו לסרב לחיפוש. הבכיר, שלא היה מודע לזכויותיו, אפשר את החיפוש ללא הפרעה. 

לפני כחודשיים חקרה המשטרה את יועצי ראש הממשלה יונתן אוריך ועופר גולן, ובכירים נוספים בקמפיין הליכוד, בחשד להטרדת עד המדינה שלמה פילבר. במהלך החקירה חיפשה המשטרה בטלפונים של היועצים ללא צו. הנושא הגיע עד לבית המשפט העליון שקבע לאחרונה שהחיפוש התבצע שלא כדין וכי על בית משפט השלום לבחון האם להוציא צו בדיעבד.