יחידת ההטרדה הלילית בעזה

דיווח: "יחידות ההטרדה הליליות" בעזה ישובו לפעול

העיתון הלבנוני אל-אח'באר מדווח כי נוסף על שיגור בלוני הנפץ, חמאס מתכוון לחדש גם את פעילות המפגינים שהטרידו את מנוחת תושבי עוטף עזה בלילות. זאת על רקע סחבת ביישום הבנות ההסדרה עם ישראל, לטענת חמאס
רועי קייס
18 בינואר 2020
10:14
עודכן ב 12:45

המתיחות בדרום: העיתון הלבנוני אל-אח'באר מדווח הבוקר (שבת) כי נוסף על שיגורם של בלוני נפץ בימים האחרונים מרצועת עזה לשטח ישראל, חמאס נערך לחדש פעילויות נוספות. בין השאר, "יחידות ההטרדה הליליות" צפויות לשוב ולפעול ביומיים הקרובים. תפקידן של יחידות אלו להטריד את התושבים התושבים בעוטף עזה באמצעות קולות נפץ וירי בשעות הלילה.

הנהגת חמאס בעזה מאשימה את ישראל שהיא נוקטת סחבת ביישום ההבנות הקשורות להסדרה. מקורות בפלגים הפלסטיניים אמרו לעיתון הלבנוני כי בתמורה להמשך הרגיעה, חמאס דורש מן המתווכים - בראשם מצרים - לשכנע את ישראל להסכים בדחיפות לכמה שיפורים של ממש בתנאי החיים בעזה. כמו כן, הארגון מצפה שמצרים תקל את צעדי הלחץ שנקטה כלפי הרצועה.

כלי תקשורת ערביים דיווחו היום שמשלחת קטרית צפויה להגיע באמצע השבוע לרצועת עזה כדי להעביר את המענק של הנסיכות המפרצית לרצועה בעבור חודש ינואר. טרם ברור אם השליח הקטרי, מוחמד אל-עמאדי, יגיע בעצמו לעזה.

כפי שאירע לאורך כל השבוע, גם אתמול נחת, הפעם בחנייה של חוף לידו באשדוד, צרור בלונים שהופרחו ככל הנראה מרצועת עזה - ואליו מחובר חפץ חשוד. חבלני המשטרה נטרלו את החפץ.


בלילה שבין חמישי לשישי תקף חיל האוויר תשתית מנהרות של חמאס בצפון רצועת עזה בתגובה לשיגור בלוני הנפץ. התקיפה הגיעה בתום יום רצוף הפרחות בלוני נפץ מהרצועה. בין השאר, מטען חבלה התפוצץ בשטח המועצה אזורית אשכול, אך לא היו נפגעים. לדברי קצין ביטחון של אחד היישובים באזור שהיה סמוך למקום הפיצוץ, נוצר במקום מכתש. 

יום קודם לכן נורו ארבע רקטות מעזה לשטח ישראל - שתיים מהן יורטו, ושתיים נפלו בשטח פתוח. התרעת צבע אדום נשמעה בקיבוצים סעד, נחל עוז וכפר עזה.