כיתה ריקה
צילום: מנדי הכטמן, פלאש 90

מועצת התלמידים בביה"ס בראשון לציון תומכת במורה שפוטר

העירייה החליטה לסיים את העסקתו בעקבות פוסטים שכתב נגד צה"ל ובעד סרבנות. בבית ספר נוסף שבו מלמד המורה בירושלים, תלמידים זועמים בעקבות ההתבטאויות שנחשפו
ורד פלמן ואוריה אלקיים
18 בינואר 2020
22:52

מועצת התלמידים בביה"ס בראשון לציון הודיעה הערב (שבת) כי היא תומכת במורה שפוטר, בעקבות אמירותיו בעד סרבנות ונגד צה"ל. העירייה החליטה לסיים את העסקתו בעקבות פוסטים שכתב בנושא. תלמידים מבית ספר אחר בירושלים, שבו מלמד המורה, זעמו בעקבות ההתבטאויות שנחשפו.

אתמול חשף אתר Ynet את פיטוריו של ד"ר מאיר ברוכין, מורה לאזרחות בתיכון מקיף ט' בראשון לציון. זאת בעקבות פוסטים שפרסם בחשבון הפייסבוק האישי שלו, בהם קרא לסרבנות. באחד מהפוסטים שפרסם באוקטוב 2019 כתב:"כל חייל, כל מלש"ב, אתם לא חייבים לעשות את זה. אתם יכולים לבחור בצד הנכון של ההיסטוריה. אתם יכולים לסרב. על מנת לסרב אינכם זקוקים לזכות. אתם זקוקים להצדקה מוסרית. פשוט סרבו".

מעיריית ראשון לציון נמסר בתגובה: "לאחר תלונות רבות מצד תלמידים, הורים, מורים ומנהלת בית הספר, הגענו להסכמה משותפת עם המורה על סיום העסקתו ללא פיטורין בשיתוף עם ארגון המורים". לאחר סיום העסקתו פרסם ברוכין פוסט בעמוד הפייסבוק שלו וכתב: "מאז יום רביעי אני מוצף במאות רבות של הודעות תמיכה מרגשות. אתם נותנים לי את החוויות והזיכרונות הכי נפלאים שמורה יכול לבקש. אתם מופת, השראה ותקווה שיום אחד תקום כאן חברה בה יחיו יחד יהודים וערבים, דתיים וחילוניים, אשכנזים וספרדים".

בנוסף להיותו מורה בראשון לציון, מלמד ברוכין אזרחות בבית הספר רנה קסין בירושלים. תלמידיו בעיר הבירה נחשפו לפרסום על פיטוריו ברשת, וחלקם זעמו על שראו. מהנהלת רנה קסין נמסר: "בית הספר פועל ויפעל על פי הנחיות משרד החינוך". בתוך כך, מועצת התלמידים הארצית מסרה כי היא מעודדת חשיבה עצמאית וביקורתית. "אנו קוראים למורים בישראל, הביעו את דעתכם אך אל תנסו לשנות את דעתנו", נמסר מהמועצה.