בנימין נתניהו ורפי פרץ
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"פרץ התווכח עם נתניהו והתעקש לרוץ עם עוצמה יהודית"

הרב אייזמן שנכח בפגישה עם ראש הממשלה ויו"ר הבית היהודי סיפר על הלחץ שהופעל וההחלטה לפרוש מההסכם עם בן גביר. לדבריו, "אף אחד מאנשי הבית היהודי לא הציג סקר אחר מזה של ראש הממשלה"
קלמן ליברמן
19 בינואר 2020
10:32

הרב איתן אייזמן, שנכח בפגישה שבה שכנע ראש הממשלה בנימין נתניהו את הרב רפי פרץ לפרוש מההסכם עם עוצמה יהודית, סיפר היום (ראשון) על הגורמים להחלטה. בריאיון לתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב אמר הרב אייזמן שיו"ר הבית היהודי התווכח עם נתניהו על הנושא, וטען כי הוא יכול לעבור את אחוז החסימה. הוא הסביר שהתייעץ עם הרב דרוקמן והשניים המליצו לבסוף על פרישה מההסכם.

האזינו לריאיון עם הרב אייתן אייזמן

אייזמן אמר כי "ראש הממשלה שטח את המצב ואמר שלפי הסקרים שבידו אין סיכוי שהבית היהודי עם עוצמה יהודית עוברים את אחוז החסימה. פרץ התווכח עם ראש הממשלה וניסה לשכנע אותו שאפשר לרוץ עם עוצמה ולהצליח. הוא אומר לו 'לפי התחזיות שלי אנחנו יכולים, הבטחתי לו הבטחה – אין שום סיבה שאפר אותה'".

"לי לא היה שום סקר, אני לא עוסק בזה. עד כמה שהבנתי אף אחד מאנשי הבית היהודי לא יכול היה להגיד שהיה סקר אחר לטובת העניין", הוסיף אייזמן. "נכנסנו לחדר צדדי והתחלנו לשקול. הרב רפי ביקש מהרב דרוקמן וממני. אנחנו העברנו לו את ההחלטה שלנו".

ביום חמישי האחרון פורסם שבמפגש בין נתניהו לשרים בנט ופרץ, איים ראש הממשלה כי אם מפלגות הציונות הדתית לא ירוצו יחד יפעלו בליכוד בכל הכוח למוטט את המפלגה שתהיה פחות יציבה בסקרים. במפגש נתניהו הציג לראשי הבית היהודי והימין החדש סקרים ואף העלה על קו הטלפון את הסוקר שלו. במפגש זעם נתניהו על בנט והאשים אותו לאורך כל הערב כי הוא עלול להביא להפסד גוש הימין.