נעמה יששכר בבית המשפט במוסקווה
צילום: אי-אף-פי

יפה יששכר בנתב"ג: זה רגע האמת - השבוע אדע מתי נעמה משתחררת

נתניהו: מקווה שבזמן ביקור פוטין בארץ נשמע בשורות טובות בעניין נעמה יששכר • בסוף השבוע אמר ראש הממשלה כי לאחר ששוחח עם פוטין הוא מרגיש נכונות אמיתית מצד רוסיה להגיע לפתרון
ורד פלמן ומיכאל שמש
19 בינואר 2020
11:26
עודכן ב 17:06

יפה יששכר, אמה של נעמה שכלואה ברוסיה, נחתה היום (ראשון) בנמל התעופה בן גוריון לאחר שביקרה את בתה במוסקווה ואמרה: "זה רגע האמת, השבוע אדע מתי היא משתחררת. זה שבוע לא קל. אני באמת רוצה ללכת לפגוש את ראש הממשלה לחזק אותו, ואני רוצה מאוד לכבד את הנשיא פוטין. אני מאמינה שהוא יעניק לה חנינה ויחזיר אותה הביתה כמה שיותר מהר. זו התקווה וזאת האמונה".

על הביקור סיפרה יששכר: "עזבתי בבכי, אני מתכוונת לחזור לרוסיה כי השארתי אותה שם. אם לא יהיו הפתעות אלך להביא אותה". בתוך כך, סגן שר החוץ של רוסיה, מיכאל בוגדנוב, צפוי להגיע לישראל ביום שלישי הקרוב כדי לדון עם בכירים ישראלים בהכנות לקראת ביקור נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. הוא צפוי להתייחס גם לנושא נעמה יששכר.


ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר בישיבת הממשלה השבועית הבוקר כי הוא מקווה שבזמן ביקורו בארץ השבוע של נשיא רוסיה פוטין, "נשמע בשורות טובות בעניין נעמה יששכר". בסוף השבוע אמר נתניהו כי הוא מרגיש נכונות אמיתית מצד מוסקווה להגיע לפתרון. ראש הממשלה שוחח ביום חמישי עם פוטין וציין כי הוא "הרבה יותר אופטימי".


הדברים נאמרו לאחר שביום שלישי האחרון דווח בסוכנות הידיעות הרוסית TASS כי סגן שר החוץ הרוסי, יבגני יבנוב, אמר שרוסיה אינה מתכננת לשחרר את נעמה יששכר בעסקת חליפין, ושהצעירה הישראלית לא תשוחרר בתמורה לשחרור של אזרח רוסי הכלוא בישראל. יבנוב לא התייחס בדבריו לאפשרות שנשיא רוסיה ולדימיר פוטין יעניק חנינה ליששכר.

פוטין צפוי להגיע לישראל השבוע כדי להשתתף בפורום השואה העולמי. אמה של הצעירה הישראלית יפה יששכר פנתה בתחילת החודש לנשיא המדינה ראובן ריבלין ואמרה לו שבכוונתה "לחסום בגופה" את פוטין כשינסה להיכנס לבית הנשיא.