החייל שנתקע על הג'יפ בכפר יונה, הבוקר
צילום: דוברות כבאות הצלה

הגשם לא פוסק: חייל חולץ מג'יפ צבאי בשרון

היום יירד גשם ויהיו סופות רעמים מצפון הארץ עד צפון הנגב. שלג יירד בחרמון, ובלילה הוא יגיע גם לשאר הרי הצפון הגבוהים. ייתכן שגם בפסגות הגבוהות של הרי המרכז נראה שלג
כתבי כאן חדשות
19 בינואר 2020
23:14
עודכן ב 11:20

מזג האוויר החורפי נמשך גם היום (שני). גשם יורד ברחבי הארץ, ויש הצפות במקומות שונים. בשטח פתוח בכפר יונה חולץ חייל מג'יפ שנתקע בשטח בוצי שהוצף במי גשמים. מצבו טוב. 

לפי התחזית צפויים ממטרים מצפון הארץ עד צפון הנגב, מלווים בסופות רעמים יחידות. בחרמון ימשיך לרדת שלג. במדבר יהודה ובים המלח יש חשש קל לשטפונות. בלילה יירד שלג בהרי הצפון וייתכן שגם בפסגות הגבוהות של הרי המרכז.

מידות החום המרביות היום: בירושלים 8 מעלות, בתל-אביב 15, בחיפה 14, בצפת 7, בבאר-שבע 13 ובאילת עד 20 מעלות מחר בצוהריים.

עם הגעת מערכת הגשם, נערכים המשטרה וכוחות ההצלה לעוד יום של הצפות ושיטפונות. אתמול הם הוזעקו לחלץ נהגים מכבישים שהוצפו ברחבי הארץ. באשקלון שוב הוצפו חניונים ונגרם נזק לכלי רכב. בחדרה נאלצו תושבים לחפור תעלות אתמול כדי להציל את רכוש ביתם, ושוק הכרמל בתל אביב נראה כמו נהר.

מרשות המים נמסר כי מפלס הכינרת עלה אתמול בעוד חמישה סנטימטרים. לכינרת מלאה חסר 1.865 מטר. רשות הטבע והגנים עדכנה כי המסלול הארוך, בשמורת נחל עיון, סגור עקב הצפות, ושמורת עין גדי פתוחה למעט המסלולים הארוכים.