שחקני הסרט "פרזיטים", הלילה
צילום: רויטרס

טקס פרסי הסאג: הסרט "פרזיטים" זכה בפרס הגדול

בראד פיט זכה בפרס שחקן המשנה הטוב ביותר על תפקידו בסרט "היו זמנים בהוליווד". ג'ניפר אניסטון זכתה בפרס לשחקנית הטובה ביותר בסדרת הדרמה "תוכנית הבוקר". רוברט דה-נירו זכה בפרס על מפעל חיים
מערכת כאן חדשות
20 בינואר 2020
04:30
עודכן ב 05:20

שלושה שבועות בדיוק לפני טקס האוסקר, הלילה (שני) התקיים בלוס-אנג'לס טקס פרסי הסאג. בטקס שנערך בפעם ה-26, חולקו פרסים בקטגוריות הקולנוע והטלוויזיה מטעם גילדת שחקני המסך האמריקנית לשחקנים והשחקניות שחברים בה.

הפתעה נרשמה בקטגוריית פרסי הקולנוע, כאשר בפרס לאנסמבל השחקנים הטוב ביותר זכו שחקני הסרט הדרום-קוריאני "פרזיטים". חואקין פיניקס זכה בפרס לשחקן הראשי הטוב ביותר על תפקידו בסרט "ג'וקר". רנה זלווגר זכתה בפרס לשחקנית הראשית הטובה ביותר על תפקיד ג'ודי גרלנד בסרט "ג'ודי". בראד פיט זכה בפרס שחקן המשנה הטוב ביותר על תפקידו בסרט "היו זמנים בהוליווד". לורה דרן זכתה בפרס שחקנית המשנה הטובה ביותר על תפקידה בסרט "סיפור נישואים".

בראד פיט וג'ניפר אניסטון, הלילה (צילום: רויטרס)

בקטגוריית פרסי הטלוויזיה, שחקני הסדרה "הכתר" זכו בפרס לאנסמבל השחקנים הטוב ביותר בסדרת דרמה. את הפרס לאנסמבל השחקנים הטוב ביותר בסדרה קומית קיבלו שחקני הסדרה "גברת מייזל המופלאה". פיבי וולר-ברידג' זכתה בפרס השחקנית הטובה ביותר בסדרה קומית על תפקידה בסדרה "פליבאג". ג'ניפר אניסטון זכתה בפרס השחקנית הטובה ביותר בסדרת דרמה על תפקידה בסדרה "תוכנית הבוקר".

פרס מפעל חיים הוענק לשחקן רוברט דה-נירו. את הפרס העניק לו השחקן ליאונרדו דיקפריו שהזכיר את עבודתם המשותפת יחד בסרט "כך הייתי" (This Boy's Life) משנת 1993.

בשבוע שעבר פרסמה האקדמיה האקדמיה האמריקנית לקולנוע את רשימת המועמדים המלאה לטקס פרסי האוסקר ה-92. "ג'וקר" מוביל את רשימת המועמדים עם מועמדות ב-11 קטגוריות. הסרטים "1917" של הבמאי סם מנדס ו-"היו זמנים בהוליווד" של קוונטין טרנטינו, קיבלו עשר מועמדויות כל אחד. "פרזיטים" מועמד לשישה פרסים. הטקס יתקיים בליל ה-9 בפברואר בתיאטרון דולבי שבלוס אנג'לס.