לוחמי דאעש
צילום: אי-פי

הגרדיאן חושף: זה שמו האמיתי של מנהיג דאעש

אמיר מוחמד עבד אל רחמן אל-מאוולי א-סאלבי, בן למשפחה עיראקית טורקמנית מתל עפר שבעיראק היה ממייסדי ארגון הטרור • הוא מונה לתפקיד אחרי חיסולו של אבו בכר אל בגדאדי
איתמר מרגלית
20 בינואר 2020
22:09
עודכן ב 06:47

הגארדיאן הבריטי מדווח היום (שני) כי שמו האמיתי של מנהיג דאעש, אבו אבראהים אל האשמי אל קורשי, הוא אמיר מוחמד עבד אל רחמן אל-מאוולי א-סאלבי. העיתון הנסמך על שני מקורות מודיעיניים חשף את זהותו האמיתית של המנהיג. מדובר בבן למשפחה עיראקית טורקמנית מתל עפר שבעיראק שהיה ממייסדי ארגון הטרור. הוא מונה למנהיג אחרי חיסולו של אבו בכר אל בגדאדי.

בחודש אוקטובר אשתקד יחידת אריות הים של צבא ארצות הברית חיסלה את מנהיג דאעש במעוזו שבפרברי אידליב שבסוריה. נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ תיאר את המבצע, שנמשך כשעתיים, וכלל שמונה מסוקים עם "כוחות גדולים שיצאו מתוכם". הנשיא הוסיף כי הם לא רצו להיכנס מבעד לכניסה הראשית. "ידענו כי ישנן מנהרות, הן היו ללא מוצא ברובן".

טראמפ סיפר כי מנהיג דאעש ברח עם שלושה מילדיו למנהרה בלי מוצא, שם פוצץ את עצמו ואותם. הוא אמר כי לא היו נפגעים בקרב הכוחות, למעט כלב. "כוחותינו התמודדו עם יריות עם נחיתתם, הם חיסלו את העימות הזה מיד", אמר.