גבול עזה, ב-2017
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

סוכל פיגוע בגבול רצועת עזה: שלושה מחבלים חוסלו

כוח של חטיבת כפיר זיהה את הפלסטינים שחדרו 400 מטר לשטח ישראל. השלושה השליכו לעבר הלוחמים מטען, והם השיבו באש ופגעו בהם
איציק זוארץ ורועי שרון
21 בינואר 2020
21:35

סוכל ניסיון פיגוע בגבול רצועת עזה: שלושה חמושים שחדרו הערב (שלישי) לשטח ישראל ליד כיסופים חוסלו על ידי כוח צה"ל. השלושה נכנסו לשטח מיוער באזור והשליכו מטען לעבר לוחמים מסיירת חרוב שזיהו אותם והגיעו למקום. הלוחמים פתחו באש לעבר החשודים ופגעו בהם. 


הפלסטינים חצו את גדר המערכת, כשתצפיות של צה"ל עקבו אחריהם כל הזמן, ונכנסו 400 מטרים לתוך שטח ישראל. המועצה האזורית אשכול הודיעה לתושבים כי בשום שלב לא נשקפה סכנה לחייהם. 

התקרית הערב מתרחשת על רקע מתיחות בימים האחרונים בדרום. הלילה אותר זר בלונים הנושא חפץ חשוד בשטח פתוח סמוך לנתיבות. חבלני משטרה בדרכם למקום. מוקדם יותר היום נמצא צרור בלונים מחובר למטען חבלה קטן במועצה האזורית שדות נגב. חבלן משטרה הוזעק לטפל בו.

קודם לכן התגלה באזור נאות חובב שבצפון הנגב צרור בלונים מחובר לחפץ דמוי טיסן. צרור הבלונים, במקרה הזה הצרור לא היה ממולכד. גם בימים האחרונים שוגרו לישראל בלונים עם מטעני נפץ. לא היו נפגעים באירועים. 

בשבת האחרונה דווח בעיתון הלבנוני אל-אח'באר שחמאס נערך לחדש פעילויות נוספות. בין השאר, "יחידות ההטרדה הליליות" צפויות לשוב ולפעול ביומיים הקרובים. תפקידן של יחידות אלו להטריד את התושבים התושבים בעוטף עזה באמצעות קולות נפץ וירי בשעות הלילה. 

בלילה שבין חמישי לשישי תקף חיל האוויר תשתית מנהרות של חמאס בצפון רצועת עזה בתגובה לשיגור בלוני הנפץ. התקיפה הגיעה בתום יום רצוף הפרחות בלוני נפץ מהרצועה. בין השאר, מטען חבלה התפוצץ בשטח המועצה אזורית אשכול, אך לא היו נפגעים. לדברי קצין ביטחון של אחד היישובים באזור שהיה סמוך למקום הפיצוץ, נוצר במקום מכתש. 

תגיות:
עזה