מוטי יוגב
צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

מוטי יוגב חוזר בו מפרישה: "את דרכי הציבורית אבחן בהמשך"

חבר הכנסת מהבית היהודי ביקר את יושב ראש המפלגה רפי פרץ: "הדבר היחידי שעמד לנגד עיניו זה שימור מקומו עצמו - לכל דרכו הפוליטית גילה חוסר יושרה. והנה הגענו לשפל"
קלמן ליברמן
22 בינואר 2020
09:40

חבר הכנסת מוטי יוגב, הודיע היום (רביעי) כי נמלך בדעתו והחליט שלא לפרוש מהחיים הפוליטיים. "החלטתי שבנקודת הזמן הזאת לא אעשה שום שינוי, ואת דרכי הציבורית אבחן בהמשך", אמר יוגב לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב.


ליוגב יש ביקורת רבה על הנעשה במפלגתו ובמיוחד על העומד בראשה שר החינוך, הרב רפי פרץ. "צר לי מאוד שהוא גילה לכל דרכו הפוליטית חוסר יושרה. והנה הגענו לשפל". יוגב הוסיף כי "כל חיי פעלתי לאיחוד כל הכוחות בציונות הדתית. מה שעמד לנגד עיניי היה לאחד את הבית היהודי עם האיחוד הלאומי. הדבר היחידי שעמד לנגד עיניו של הרב פרץ זה שימור מקומו עצמו".

על השאלה האם יש להדיח את הרב פרץ אמר: "טוב עשו סגני ראש הערים והנציגים המוניציפליים שקבעו את הזמן ולא באלמנט של הדחה – אבל מתוך הבנה שהוא אינו מתאים לעמוד בראש".

יוגב שנדחק למקום ה-11 בעקבות האיחוד, הודיע בשבוע שעבר, אחרי הגשת הרשימות לכנסת כי לא יתמודד בבחירות הקרובות: "רפי פרץ ידע שמילה שלו זו לא מילה. הוא לא ראוי להיות שליח ציבור".