הצרור שאותר
צילום: חדשות בטחון שדה

טרור הבלונים נמשך: שני צרורות חשודים אותרו בשדות נגב

המשטרה הוזעקה וטיפלה בחפצים החשודים, אין נפגעים באירועים • אמש אותר צרור בלוני נפץ ליד נתיבות
איציק זוארץ
22 בינואר 2020
09:26

ביישוב במועצה אזורית שדות נגב אותר היום (רביעי) צרור בלונים ואליהם מחובר פריט מעורר חשד. המשטרה הוזעקה וטיפלה בחפץ. זמן קצר לאחר מכן אותר צרור בלונים נוסף באזור. אמש אותר צרור בלוני נפץ בשטח פתוח סמוך לנתיבות. חבלנים נטרלו את המטען בלא פגע. במשטרה שבים ומבהירים כי הציבור מתבקש לפנות למוקד 100 של המשטרה בכל פעם שהוא נחשף לפריטים חשודים.

קודם לכן התגלה באזור נאות חובב שבצפון הנגב צרור בלונים מחובר לחפץ דמוי טיסן. צרור הבלונים, במקרה הזה הצרור לא היה ממולכד. גם בימים לפני כן שוגרו לישראל בלונים עם מטעני נפץ. לא היו נפגעים באירועים.

בתוך כך, אתמול סוכל ניסיון פיגוע בגבול רצועת עזה. שלושה חמושים שחדרו לשטח ישראל ליד כיסופים חוסלו על ידי כוח צה"ל. השלושה נכנסו לשטח מיוער באזור והשליכו מטען לעבר לוחמים מסיירת חרוב שזיהו אותם והגיעו למקום. הלוחמים פתחו באש לעבר החשודים ופגעו בהם. הפלסטינים חצו את גדר המערכת, כשתצפיות של צה"ל עקבו אחריהם כל הזמן, ונכנסו 400 מטרים לתוך שטח ישראל.

ביום שני אמר בכיר החזית הדמוקרטית בעזה, טלאל אבו זריפה, כי שיגור הבלונים בימים האחרונים הוא "יוזמה של צעירים במחאה על ההתמהמהות של ישראל בהבנות מול עזה". עוד אמר אבו זריפה בריאיון לאל-ג'זירה כי הארגונים בעזה לא החליטו עד כה לשוב לטרור הבלונים ו"ליחידות ההטרדה הליליות".