מטוס סופר טנקר, ארכיון
צילום: אי-פי

השריפות באוסטרליה: מטוס כיבוי התרסק, שלושה נהרגו

זמן קצר לאחר ששירותי כיבוי האש של ניו סאות' ויילס דיווחו כי איבדו קשר עם מטוס הסופרטנקר, נודע גורלו. סיבת ההתרסקות טרם ידועה
איתמר מרגלית
23 בינואר 2020
07:59
עודכן ב 09:53

השריפות באוסטרליה: שלושה בני אדם נהרגו היום (חמישי) בהתרסקות מטוס כיבוי, סופרטנקר, שעסק בכיבוי השריפות המשתוללות במדינה. זמן קצר לאחר ששירותי כיבוי האש של ניו סאות' ויילס דיווחו כי איבדו קשר עם מטוס – נודע גורלו. סיבת ההתרסקות טרם ידועה.

שלושת ההרוגים בהתרסקות מטוס הרקולס C-130 הם אמריקניים. החברה שמפעילה את המטוסים - Coulson Aviation – הודיעה על קרקוע כל צי המטוסים שלה בעקבות התקרית, ותערוך תחקיר בנדון. לפי גורמי הכיבוי האוסטרליים, המטוס שהתרסק הוחכר עבור מאמצי כיבוי השריפות, ובחברת המטוסים ציינו שהמטוס נשא בתוכו חומרים חסיני אש.

כבר שבועות ארוכים אוסטרליה סובלת משריפות ענק שמשתוללות ביבשת. מיליוני דונמים עלו באש, תושבים רבים פונו מבתיהם, וההערכות מדברות על כמיליארד בעלי חיים, חלקם זנים בסכנת הכחדה, שלא הצליחו להימלט ונספו.

למה ממשלת אוסטרליה אחראית למותן של עשרות אלפי קואלות? | האזינו לפרק השישי של הסכת "הזמן הירוק"

הרשויות בניו סאות' וויילס החלו להשליך לפני כשבוע אלפי קילוגרמים של בטטות לאזורים המיוערים שניזוקו בשריפות באמצעות מסוקים. בכוונת הרשויות להמשיך באספקה עד שמקורות המזון והשתייה יהיו זמינים לחיות הנמצאות באזורי האסון.

 בתחילת החודש הודיע ראש ממשלת אוסטרליה סקוט מוריסון על גיוס של 3,000 אנשי מילואים כדי להתמודד עם שריפות החורש במדינה. מוריסון שסופג ביקורת בשל תגובתו הרופסת לאש המשתוללת כבר כמה חודשים אמר כי "כעת יהיו יותר בני אדם, מטוסים וספינות שיעסקו בכיבוי". זהו גיוס המילואים הגדול ביותר שעשתה המדינה.