נעמה יששכר בדרכה לבית המשפט, דצמבר 2019
צילום: אי-אף-פי

הקרמלין: נעמה יששכר טרם הגישה בקשת חנינה - זה תוקע את המהלך

דמיטרי פסקוב: "בכל זאת, יש לנו חוקים ברוסיה וצריך לכבד אותם. איך אפשר לחון אדם שלא הגיש בקשה?". ראש נציבת זכויות האדם ברוסיה אמרה אתמול שהפנתה את תשומת ליבה של נעמה לעובדה שהיא עצמה לא כתבה בקשה
עמיחי שטיין
24 בינואר 2020
12:24

דובר הקרמלין דמטירי פסקוב אמר היום (שישי) כי "נעמה יששכר טרם הגישה בקשת חנינה וזה תוקע את התהליך". פסקוב הוסיף: "בכל זאת, יש לנו חוקים ברוסיה וצריך לכבד אותם. איך אפשר לחון אדם שלא הגיש בקשה?". 

פסטיבל נעמה יששכר: המחיר שישראל משלמת והרווח של רה"מ | פרשנות

אתמול, אמרה ראש נציבת זכויות האדם ברוסיה, טטיאנה מוסקלקובה, לאחר שיחתה עם יפה יששכר, והפגישה עם נעמה, כי הפנתה את תשומת ליבה של נעמה לעובדה שהיא עצמה לא כתבה בקשת חנינה. מוסקלקובה אמרה כי נעמה סבורה שפניית החנינה מצד אמה וההנהגה הישראלית מספיקה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש אתמול עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, ולאחר מכן הוכנסה לפגישה גם אמה של הצעירה שהורשעה בהברחת סמים ונידונה לשבע וחצי שנות מאסר. בתום הפגישה הבטיח הנשיא הרוסי: "הכול יהיה בסדר".

"זה ברור שנעמה באה ממשפחה טובה", אמר פוטין בהצהרה משותפת בתום הפגישה. "כל זה נלקח בחשבון. היום תבקר נעמה את מי שאחראית על שמירת זכויות האדם ברוסיה. אמה נרגשת מאוד ותומכת בבת שלה. אמרתי לה ואני אגיד את זה שוב: הכל יהיה בסדר".

אחרי הפגישה אמרה האם: "אני אופטימית. פוטין אמר לי 'אני מחזיר לך את הילדה הביתה'". יששכר הוסיפה: "הוא מקסים, לא ציפיתי לפגוש נשיא מעצמה כזו גדולה, הוא היה מדהים, דיברנו ממש קרוב והוא הבטיח שהוא יחזיר לי את הילדה הביתה ואני נאחזת במשפט שהוא אמר. הוא לא נתן תאריך אבל יש פרוצדורות. אני חוזרת למוסקבה מחר ועורך הדין בדרך לנעמה".