נזקי רעידת האדמה בטורקיה
צילום: רויטרס

רעידת האדמה בטורקיה: מניין ההרוגים עלה ל-21

תושבים בתל אביב, ראשון לציון וקריית אונו דיווחו שהרגישו ברעש. בטורקיה דווח כי מדובר ברעידה בעוצמה של 6.8 במזרח המדינה. יותר מ-500 בני אדם נפצעו
כתבי כאן חדשות
24 בינואר 2020
20:29
עודכן ב 13:11

לפחות 21 בני אדם נהרגו ברעידת האדמה שאירעה אמש (שישי) בטורקיה, יותר מ-500 בני אדם נפצעו. רעש האדמה הורגש גם בישראל, תושבים בתל אביב, ראשון לציון וקריית אונו דיווחו כי חשו ברעידה. לפי דיווחים בטורקיה, מדובר רעידה בעוצמה של 6.8 שמקורה במזרח המדינה, באזור העיר סיבריס. 

כוחות ההצלה בטורקיה מנסים לחלץ תושבים שנלכדו בהריסות בניינים שקרסו. מבנים רבים ניזוקו כתוצאה מהרעש, ויש שיבושים קשים ברשת האינטרנט והטלפון באזור. 34 רעשי משנה הורגשו במדינה בעוצמה הנעה בין 2.7 ל-5.4 בסולם ריכטר. סוכנות הידיעות הטורקית EHA דיווחה שרעש האדמה במדינה הורגש היטב מחוץ לגבולותיה, גם בסוריה, בלבנון ובישראל.


נציג מוקד החירום של המכון הגיאולוגי בישראל אמר לכאן חדשות: "הרעידה הייתה בטורקיה בעוצמה של 6.8. היא הורגשה בישראל אך לא הייתה רעידה בארץ". סוכנות הידיעות הסורית הרשמית דיווחה כי רעידת אדמה הורגשה באזורים רבים במדינה, ממזרח למערב, וגם בבירה דמשק. אתר החדשות הלבנוני "א-נשרה" דיווח כי גם בביירות ובטריפולי הורגש רעש האדמה.

סייעו בהכנת הכתבה: אורלי אלקלעי, שרון עידן, איתי שיקמן ובן יניב