בוריס ג'ונסון
צילום: אי-פי

דיווח בבריטניה: חשש כי מוחמד בן סלמן ניסה לפרוץ לטלפון של בוריס ג'ונסון

לפי הדיווח ב"מייל און סאנדיי", החשש מפני ניסיון פריצה עלה כאשר ג'ונסון החל לקבל מיורש העצר הסעודי הודעות אימוג'י רבות
איתמר מרגלית
26 בינואר 2020
09:19

בסביבת ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון חוששים כי נעשה ניסיון פריצה לטלפון הסלולרי שלו, מצדו של לא אחר מאשר יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמן. כך מדווח הבוקר (ראשון) העיתון הבריטי "מייל און סאנדיי".

לפי הדיווח, החשש מפני ניסיון פריצה עלה כאשר ג'ונסון החל לקבל מיורש העצר הסעודי הודעות אימוג'י רבות. שני המנהיגים נמצאים בקשר תדיר מאז שג'ונסון שימש כשר חוץ.

בדאונינג 10 סירבו לומר, על פי הדיווח, אם נשלחו לג'ונסון סרטונים או תמונות חשודות מכיוונו של בן סלמן, וגם אם הטלפון הסלולרי של ראש ממשלת בריטניה נבדק על ידי שירותי הביטחון. לצד זאת, מקורות אמרו לעיתון שננקטו כל הצעדים המתאימים כדי להגן על המכשיר של ראש הממשלה הבריטי.

בשבוע שעבר נטען על ידי מומחים באו"ם כי ייתכן שהטלפון הנייד של מנכ"ל חברת אמזון ג'ף בזוס נפרץ על ידי הודעה שנשלחה מהטלפון הנייד של יורש העצר הסעודי. על פי הערכה אחרת שנשמעה באו"ם, תוכנת ריגול ישראלית מבית היוצר של חברת NSO הייתה מעורבת בפריצה לטלפון של איש העשיר בעולם, ממנו נגנבו פרטי מידע רבים.

מהשגרירות הסעודית בוושינגטון נמסר כי אין אמת בדיווחים הקושרים את מוחמד בן סלמן לפריצה לטלפון של בזוס. מחברת NSO נמסר: "אנו המומים מהדיווחים בתקשורת על הפריצה לכאורה לטלפון של מר בזוס. אם אכן הדבר נכון, על הרשויות לחקור את הנושא. אנו יכולים לומר באופן חד משמעי שלא בוצע שימש בטכנולוגיה שלנו בהקשר הנדון".