גאולה ואברהם צמח

השודדים שכפתו ואיימו על הקשישים בשרון יואשמו

"כמו סרט אימה": כתב אישום יוגש נגד תושב כפר קאסם ושוהה בלתי חוקי
הדס גרינברג
26 בינואר 2020
15:21

שודדי הזוג בשרון יואשמו: כתב אישום יוגש מחר (שני) נגד תושב כפר קאסם בן 23 ושוהה בלתי חוקי בן 22, לאחר שהושלמה חקירת השוד של בני הזוג גאולה ואברהם צמח ממושב חגור בשרון בחודש נובמבר האחרון. 

"זה כמו סרט אימה", תיארה גאולה צמח את המקרה הקשה. "פתאום קפצו שלושה נינג'ות מהחלון, עם סכין שלופה אמרו לי ששש". הבעל, אברהם, הוסיף: "קשרו לנו את היד מאחורה ואת הפה סתמו לנו עם סמרטוטים. אמרו לי 'אם תדבר אני הורג אותך'".

השודדים פרצו לדירה לפנות בוקר, איימו על בני הזוג עם סכינים ושדדו אותם, בזמן שישבו בסלון ביתם. השודדים קשרו את ידיו של הקשיש באמצעות שרוך נעליים ואילו את הקשישה קשרו בידיה באמצעות כבל של טלפון. החשודים אף הדביקו בד ונייר דבק לפיהם של הקשישים תוך שהם מאיימים עליהם ומכוונים לעברם סכין.

עוד התברר כי החשודים פרצו לדירה ואמרו לקשיש: "שב אני אומר לך, זה שוד". הם גנבו מהבית כסף מזומן בסך של 7,000 שקלים ו-1,000 דולרים. עוד הם לקחו צמידים שענדה צמח לידיה ואת השעון שענד הקשיש לידו, חמישה מכשירי טלפון ותכשיטים נוספים. בהמשך, אחד החשודים דקר את הספה בסכין שהחזיק בידו תוך כדי שהוא מאיים על הקשיש.

מחקירת המשטרה התברר כי ליישוב הגיעו ארבעה חשודים ברכב, אחד מהם נשאר לשמור על הרכב שחנה מחוץ ליישוב ושלושה חשודים נוספים פרצו לבית ושדדו את הקשישים. שניים משודדים נתפסו ושניים ברחו. מחר יוגש נגדם כתב אישום ובקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם.