עמוס סער
צילום: באדיבות המשפחה

"איים שישרוף את ביתם": אישום נגד רוצח הקב"ט בי-ם

ראובן ולר הואשם ברצח בנסיבות מחמירות של עמוס סער לפני כחודש. מכתב האישום עולה שולר איים על סער, אשתו וילדיו פעמים רבות, ולא עצר גם לאחר שהוגשה נגדו תלונה במשטרה
אמוץ שפירא
27 בינואר 2020
11:35

כתב אישום הוגש היום (שני) נגד ראובן אליעזר ולר, בגין רצח בנסיבות מחמירות של הקב"ט עמוס סער בשכונת הר חומה שבירושלים לפני כחודש. ולר הואשם גם בהחזקת סכין שלא כדין, שיבוש הליכי משפט, השמדת ראיה ואיומים. אלמנתו של סער אמר לאחר הגשת כתב האישום: "מקווים שבית המשפט יישלח אותו למאסר עולם. לא מגיע לו להיות בחברה שלנו". 


לפי כתב האישום, שהוגש לבית המשפט המחוזי בירושלים, ולר הטריד את סער ומשפחתו משנת 2018. הנאשם, שכנו של הקב"ט, טען כי כלבתו מפריעה לו ואיים שישרוף את ביתם ו"יהפוך את חייהם לגיהנום". ולר אף איים על אישתו וילדיו של סער כמה פעמים. 

במארס 2019 הפיץ הנאשם דף בשכונת הר חומה שבו נכתב "שמעתם כלב נובח. אלו הבעלים. בושה עליהם". לכיתוב צורפו תמונותיהם של סער ואשתו, אותם צילם ולר כמה ימים קודם לכן, לאחר שארב להם בחניית ביתם. אשתו של המנוח הגישה תלונה במשטרה, אך ולר המשיך להפיץ את הדף בשכונה וברשתות החברתיות. 

כמה ימים לאחר האירוע מסרה משפחת סער את כלבתם, כדי לפייס את ולר. בחודש דצמבר, יומיים לפני הרצח, הגיע הנאשם כמה פעמים לביתו של הקב"ט ואיים בפניו ובפני אישתו כי "ירצח אותו, יהרוג אותו ויגרום לו למות ברעב". 

יומיים לאחר מכן, ולר הגיע לדירתו עם סער, וכשזה פתח את הדלת התנפל עליו הנאשם והחל לדקור אותו עם סכין מטבח. הקב"ט צלצל כמה פעמים בפעמון הדלת של השכנים כדי לנסות לשיג עזרה. ולר המשיך לדקור אותו עד שלבסוף נעץ את הסכין בעורפו. הוא פונה במצב קשה לבית החולים, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. כוחות המשטרה שהגיעו למקום איתרו את ולר בתום כשעתיים של סריקות ברחבי השכונה.