דיוני החסינות

כחול לבן: עורכי דינו של נתניהו טרם אישרו הגעה לדיון הראשון בבקשת החסינות

הדיון צפוי להתקיים ביום חמישי. בכחול לבן מציינים כי הליכוד היא המפלגה היחידה שלא העבירה את שמות חבריה בוועדת הכנסת. חברי ועדה שלא ישתתפו בדיון הראשון לא יוכלו להצביע על בקשת החסינות
זאב קם
27 בינואר 2020
14:07

דיוני החסינות: בכחול לבן טוענים היום (שני) כי עד לרגע זה לא אישרו עורכי דינו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, את הגעתם לדיון הראשון בבקשת החסינות שהגיש, דיון שצפוי להתקיים ביום חמישי הקרוב. זאת למרות כמה פניות שנשלחו בנושא מצד אנשי כחול לבן לקראת תחילת הדיונים בוועדה.

נכון לרגע זה, מסרו כל המפלגות את שמות החברים שמיועדים להשתתף בדיוני החסינות בוועדה, כולל בימינה ובמפלגות החרדיות. המפלגה היחידה שטרם מסרה שמות של חברים מטעמה לוועדה היא הליכוד. גורמים בוועדה המסדרת מדגישים כי חברי ועדה שלא יגיעו לדיון הראשון שייערך ביום חמישי לא יוכלו להשתתף בהצבעה על החסינות, מאחר וחברי הוועדה נדרשים להגיע לכל דיוני החסינות כדי להיות זכאים להצביע על שאלת החסינות עצמה.

אתמול פורסם בכאן חדשות כי חברי כנסת בליכוד דוחקים בימים האחרונים בראש הממשלה למשוך ביום חמישי הקרוב את בקשת החסינות שלו מהכנסת, רגע לפני שמתחילים דיוני החסינות בעניינו בוועדת הכנסת באותו יום. הנימוק של אותם חברי כנסת בשיחות עם נתניהו קשור לכך שהתוצאה ידועה מראש – אין רוב לקבלת חסינות ולכן ברור שהחסינות תיפול.