יוני רכטר
צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

אלבום חדש ליוני רכטר: "מקווה שנשארתי ילד"

הזמר והמלחין השיק אוסף שירי ילדים חדש בשם "יוני ג'ירף". בין היתר משתתפים בו גם כוכבי התקליט "הכבש השישה-עשר". בריאיון לכאן רשת ב אמר: "הילדים לא השתנו כל כך כמו שנדמה לנו"
בחצי היום
27 בינואר 2020
16:21

הזמר והמלחין יוני רכטר סיפר היום (שני) ברשת ב על אלבום שירי הילדים החדש שהשיק "יוני ג'ירף". "זה תהליך של כמה שנים", סיפר המוזיקאי. "הצטברו לי חומרים במגירות – דברים שכתבתי פעם בהצגה או שעשיתי עם אריק אינשטיין ולא יצאו לאור". 


רכטר הצליח לגייס זמרים ונגנים איתם הוא עבד בשנים האחרונות, אך גם את החברים מפעם, מהכבש השישה-עשר, נענו למשימה ברצון. "אני עושה איתם שיר אחד, כנראה שהייתה לנו חוויה כל-כך מוצלחת שגרמה לכולם להגיד לי כן", סיפר. בין המשוררים ששיריהם מופיעים באלבום ישנם ע. הלל ויהונתן גפן.

האלבום משלב בתוכו שירים ישנים שהולחנו על ידי רכטר מחדש. לטענתו, "הזמן הוא תעתוע" וזו הסיבה ששירים ישנים עובדים גם היום. "אני חושב שהילדים לא השתנו כל כך כמו שנדמה לנו, בני אדם הם בני אדם", סיפר המוזיקאי והוסיף: "דברים רלונטיים גם אחרי 40 שנה כשהרגשות לא משתנים. העקרונות הבסיסיים הם מאוד דומים לאורך כל ההיסטוריה".

האזינו לריאיון המלא לאסתי פרז, בתוכנית בחצי היום

קהל היעד של האלבום החדש שלו הוא ילדים, ורכטר מקווה שהם לא יכעסו על הלחנים החדשים לשירים המוכרים. "זה לא מובן מאליו שגם היום ילדים שומעים את השירים שלי, אני מתייחס לזה בכבוד רב", אמר רכטר. בפרק זה של חייו ובתהליך יצירת האלבום, ניסה המוזיקאי להישאר קשור לילד שבו: "מקווה שנשארתי ילד. עברתי את גיל 65 – זה לא פשוט".