נפתלי בנט בכנס המכון למחקרי ביטחון לאומי
צילום: חן גלילי, משרד הביטחון

שר הביטחון בנט על תוכנית טראמפ: יוקם צוות שיחל לפעול מיד להחלת הריבונות

יו"ר ימינה אמר בכנס המכון למחקרי ביטחון לאומי כי "זו ההזדמנות המדינית הגדולה ביותר שנקרתה בדרכנו מזה 50 שנה. מה שיידחה לאחר הבחירות, לעולם לא יקרה"
לירן כוג'הינוף
29 בינואר 2020
10:13

שר הביטחון ויו"ר ימינה נפתלי בנט התייחס היום (רביעי) פעם נוספת לתוכנית טראמפ, ואמר כי הורה על הקמת צוות מיוחד שיחל לפעול מיד להחלת הריבונות הישראלית על כל ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון ועל בקעת וים המלח. "נעניק לראש הממשלה את מלוא התמיכה למהלך", אמר בנט בכנס הבין-לאומי השנתי של המכון למחקרי ביטחון לאומי.

תוכנית השלום של הנשיא טראמפ | התוכנית המלאה

לדברי בנט, הצוות שיוקם ישלב את כל גורמי המטה בצה״ל, במנהל האזרחי, ביחידת מתאם פעולות הממשלה בשטחים, במשרדי הממשלה השונים ובמערכת הביטחון. "זו ההזדמנות המדינית הגדולה ביותר שנקרתה בדרכנו מזה 50 שנה", אמר שר הביטחון, "אך הזדמנות יכולה לחלוף אם לא אוחזים בה, ומיישמים אותה.

"אתמול סביבת ראש הממשלה הודיעה שהחלטת החלת הריבונות תובא ביום ראשון הקרוב להצבעה בממשלה. הבוקר נשמעה כבר מוזיקה אחרת. שרי ממשלה מסבירים לנו שיש עבודת מטה, שצריך תהליך מול היועץ המשפטי לממשלה, שיש בירוקרטיה. אהיה ברור: מה שיידחה לאחר הבחירות, לעולם לא יקרה. כולנו מבינים את זה".

הבוקר, בריאיון לכאן רשת ב, אמר השר יריב לוין בנוגע להבאת סיפוח היישובים ביהודה ושומרון לאישור הממשלה: "להערכתי זה לא יגיע ביום ראשון מהטעם הפשוט שיש צורך לעשות את עבודת ההכנה. גם יש צורך צורך להביא את ההצעה בפני היועץ המשפטי לממשלה ולתת לו לבחון את הדברים. היעד שלנו לעשות את זה בימים הקרובים, אבל ממש ביום ראשון מבחינה טכנית - לא נוכל". 

האזינו לריאיון עם יריב לוין בכאן רשת ב

לוין תקף בדבריו את בנט: "זו חוכמה קטנה לשבת בישראל ולהגיד לראש הממשלה 'כל הכבוד על מה שקיבלת, את זה אנחנו ניקח. אבל לדברים הקשים אנחנו נתנגד ונעשה מהלך פופוליסטי שאין מאחוריו כלום'. יש לנו הזדמנות חסרת תקדים להבטיח את קיומה של ההתיישבות. אסור להפסיד את ההזדמנות הזאת".