יירוט של כיפת ברזל, ארכיון
רויטרס

רקטה נורתה מרצועת עזה, צה"ל תקף יעדי חמאס בתגובה

הפצצה נחתה בשטח פתוח ליד גדר המערכת במועצה האזורית אשכול, אין נפגעים. בין המטרות שצה"ל תקף: תשתית לייצור אמצעי לחימה ותשתית תת קרקעית
משה שטיינמץ ואסף פוזיילוב
29 בינואר 2020
21:11
עודכן ב 00:11

חיל האוויר תקף הלילה (רביעי) מטרות של ארגון הטרור חמאס בדרום רצועת עזה, בתגובה לשיגור רקטה לעבר ישראל מוקדם יותר הערב. הפצצה נחתה סמוך לגדר המערכת באזור המועצה האזורית אשכול, אין נפגעים ואזעקה הופעלה בקיבוץ כיסופים. בין המטרות שתקף צה"ל הלילה: תשתית לייצור אמצעי לחימה ותשתית תת קרקעית. 

מוקדם יותר דיווחו מקורות פלסטינים על כמה תקיפות בחאן יונס שבדרום הרצועה ובאזור דיר אל-בלח במרכזה. בתוך כך, צה"ל הודיע כי הוא שוב מתגבר את כוחותיו ביהודה ושומרון והפעם גם בעזה. זאת בהתאם להערכת המצב שמתקיימת באופן רציף, על רקע פרסומה של תוכנית טראמפ לסכסוך הישראלי-פלסטיני.

אתמול פורסם בכאן חדשות כי למרות טרור הבלונים בתקופה האחרונה, ישראל החליטה על שורה של מחוות והקלות לעזה, בין היתר, הכנסת מלט לרצועה לראשונה אחרי שנים, ייצוא תותי שדה מעזה לשטח ישראל, הכנסת אלפי צמיגים ותרופות לרצועה וחידוש רכש של סירות דיג.

בשבת צה"ל תקף יעדי טרור של ארגון חמאס בדרום רצועת עזה, ביניהם אתר לייצור אמצעי לחימה ומתחם צבאי שבו תשתיות שמשמשות לאיסוף. זאת בתגובה לבלוני הנפץ שהופרחו משטח הרצועה לשטח ישראל. בהודעה נכתב כי "ארגון הטרור חמאס אחראי לכל הנעשה ברצועת עזה וממנה, והוא שיישא בהשלכות לפעולות הטרור המופעלות נגד אזרחי ישראל".