האישה שנורתה באשדוד
צילום: באדיבות המשפחה

"חשב שמדובר בפיגוע": נסגר התיק נגד המאבטח שירה למוות בנהגת שפרצה לנמל אשדוד

הפרקליטות קבעה כי המאבטח שירה במרינה ראטוש לפני כחודשיים פעל לפי הנהלים והדרישות משום שהוא סבר שמדובר בנסיון פיגוע. עו"ד של המשפחה: "כאילו הרגו כלב"
אסף פוזיילוב
30 בינואר 2020
18:39

נסגר היום (חמישי) תיק החקירה נגד המאבטח בנמל אשדוד שירה למוות בנהגת שנכנסה למתחם הנמל לפני כחודשיים ולא נשמעה לקריאות לעצור. פרקליטות מחוז דרום הודיעה למשפחתה של מרינה ראטוש כי מבחינה מעמיקה של חומר הראיות עולה שהמאבטח פעל כשורה. הוא סבר שמדובר בניסיון פיגוע ופעל על פי הנהלים והוראות הפתיחה באש.

לדברי הפרקליטות, כאמור, מסיבה שאינה ברורה ראטוש פרצה עם רכבה את המחסום בכניסה לנמל אשדוד, ולא עצרה למרות שהמאבטח קרא לה לעצור. לאחר מכן הוא ירה באוויר ולעבר גלגלי הרכב, ומשום שלא פסקה מנסיעתה נאלץ לירות לעברה ירייה אחת – שגרמה למותה.

עוד נמסר מהפרקליטות כי לאחר ניתוח יסודי של חומר החקירה שנאסף, וחוות הדעת של קצין המשטרה האחראי על ההנחיות המקצועיות של המאבטחים במקום, עולה כי המאבטח החשוד פעל כשורה ובהתאם לכללי הנהלים וההנחיות הקיימים באשר לפתיחה באש. 

חיים מכלוף, עורך דינה של המשפחה: "מתכוון להגיש ערעור על ההחלטה. קיבלתי בתדהמה את החלטת הפרקליטות. איך אזרח פשוט שנכנס למתחם כזה, מרוקנים עליו מחסנית ואף אחד לא אשם? 11 כדורים פגעו ברכב, שלושה כדורים בגופה ואיש לא אשם.

"המלצת המשטרה הייתה להעמיד את המאבטח לדין בגרימת מוות או הריגה. כשסלומון טקה נורה מירי לרצפה - כל המדינה רעדה, ושוטר הושעה. פה לא קרה כלום, כאילו הרגו כלב. לא מבין איך סגרו תיק כזה מחוסר אשמה".

תגיות:
אשדוד