הראפר האיראני
צילום: מתוך עמוד הפייסבוק הרשמי

ראפר איראני נעצר בטורקיה: "מעודד צריכת סמים"

היוצר האיראני הפופולרי ביותר ברשתות החברתיות של איראן בסכנת הסגרה לאחר שנעצר בנמל התעופה באיסטנבול • 240 אלף מעריצים חתמו בתוך 24 שעות על עצומה לשחרורו
מערכת כאן חדשות
30 בינואר 2020
21:48

הראפר האיראני עמיר טטאלו – אחד מהיוצרים המפורסמים ביותר במדינתו – נעצר השבוע בטורקיה לאחר שהוצא נגדו צו הסגרה איראני בין־לאומי. כך פורסם היום (חמישי) בעיתון הגרדיאן הבריטי. המשטרה הטורקית אישרה כי טטאלו עוכב באיסטנבול בגלל שהשלטונות האיראניים דרשו בהסגרתו. 

בעמוד האינסטגרם של הראפר פורסמה תמונה ובה רואים אותו אזוק. בכיתוב של התמונה צוין: "הם טענו שהשלטונות האיראניים מעוניינים בי". דובר המשטרה האיראנית אמר לסוכנות ידיעות מקומית חצי רשמית כי טטאלו נעצר משום שהוא מואשם בעידוד הציבור, בעיקר בני נוער, לצרוך סמים במוזיקה שלו. טורקיה טוענת מנגד כי הראפר עוכב לאחר שהפר את תנאי הוויזה שלו. המדינה הוסיפה כי טרם התקבלה החלטה אם להסגירו לאיראן. 

המוזיקה של הראפר נאסרה להשמעה באיראן כמה פעמים והוחרמה בהוראת שר התרבות והאסלאם במדינה. אף על פי כן, יש לו מיליוני מעריצים ברשתות החברתיות ועצומה הקוראת לשחרורו המיידי צברה כ־240 אלף חתימות בתוך פחות מ־24 שעות מרגע היוודע מעצרו.