הפגנות בהר הבית, הבוקר

המשטרה פיזרה הפגנת מתפללים בהר הבית

עם סיום תפילות הבוקר קיימו המתפללים תהלוכה תוך קריאות לאומניות. שוטרים נכנסו אל שטח ההר בהנחיית מפקד המחוז ופיזרו את הצועדים
סולימאן מסוודה
31 בינואר 2020
08:55

עשרות מתפללים פלסטינים קיימו הבוקר (שישי) תהלוכה תוך קריאות לאומניות בהר הבית. שוטרים נכנסו אל שטח ההר בהנחייתו של מפקד המחוז, ניצב דורון ידיד, פיזרו את הצועדים והשיבו את השגרה.


אתמול הודיעה המשטרה כי החליטה לתגבר כוחות באזור לקראת התפילה. ההחלטה התקבלה בתום הערכת מצב שהתקיימה בראשות מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון ידיד. אמש רעולי פנים יידו אבנים לעבר כוחות הביטחון במעבר קלנדיה. מאבטחים שחשו סכנה לחייהם ביצעו ירי באוויר שהרחיק את החשודים. 

ביום רביעי נעצרו שני צעירים לאחר שניסו על פי החשד לדקור שוטרים בהר הבית. בעקבות האירוע כמה משערי הכניסה לעיר העתיקה והר הבית נסגרו, וכעבור זמן קצר נפתחו שוב.


בתוך כך, סגנו של אבו מאזן בפתח, מחמוד אל-עאלול, אמר כי לפלסטינים אין כוונה להודיע לישראל על הפסקת התיאום הביטחוני בזמן הקרוב. אל-עאלול אמר לערוץ "סקיי ניוז" בערבית כי ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, הודיע לראש הממשלה בנימין נתניהו שהרשות תפסיק לקיים את ההסכמים עם ישראל, אם זו תספח את בקעת הירדן ואת ההתנחלויות בגדה המערבית.