פעיל שמאל עולב בשוטרי מג"ב מוצא אתיופים

"תחזור למכלאה שלך": אישום נגד מפגין שעלב בשוטרי מג"ב ממוצא אתיופי

גיא הירשפלד, פעיל שמאל, הטיח אמירות גזעניות בשני שוטרים במהלך הפגנה של פלסטינים סמוך להתנחלות טלמון. בין השאר אמר לאחד מהם: "דופקים אתכם בישראל אז אתם באים לפה ומרגישים גברים"
שלי טפיירו ורועי שרון
02 בפברואר 2020
13:57

פרקליטות מחוז מרכז הגישה הבוקר (ראשון) לבית משפט השלום בפתח תקווה כתב אישום נגד גיא הירשפלד, פעיל שמאל בן 51, בגין העלבת שוטר מג"ב על רקע גזעני. מכתב האישום עולה כי במהלך הפגנת שמאל שהתקיימה בנובמבר 2018 סמוך לטלמון שבבנימין הטיח הירשפלד אמירות גזעניות לעבר שני השוטרים ממוצא אתיופי. בסרטון שהגיע לידי כאן חדשות הוא נראה צועק בין השאר לאחד מהם: "תחזור למכלאה שלך, לא נותנים לך להיכנס למועדון, אז אתה בא לפה להוציא את העצבים שלך? לא נותנים לך להיכנס למועדון בארץ אז אתה בא לפה ונהיה גבר על הפלסטינים?".


בהמשך נשמע הירשפלד אומר: "את כל המשפחה כבר העלו מאתיופיה, או שהם נשארו באתיופיה כי הם לא בצבע הנכון? ככה זה, דופקים אתכם בישראל אז אתם באים לפה מרגישים גברים. למה לא נותנים לך להיכנס למועדון בארץ? אולי פה בכפר יתנו לך להיכנס למועדון, יתייחסו אליך יותר בכבוד מאשר בישראל". אחר כך הוא שר לעבר השוטרים: "אפסים, אפסים".

האירוע התרחש כשבאזור שהו עשרות פלסטינים שחסמו את הכביש לכיוון הישוב נילי, הבעירו צמיגים ויידו אבנים לעבר שוטרי מג"ב. אנשי הכוח ניגשו לאבטח כביש סמוך למקום, שבו שהו פלסטינים. כמה מהם התקרבו אל הכוח ובתגובה השליך אחד השוטרים, ממוצא אתיופי, רימון הלם לכיוונם, במטרה להרחיקם לאחור. הירשפלד, ששהה עם הפלסטינים, התקרב למרחק של כ-10 מטרים מהשוטרים ואמר לעברם א הדברים.