רמתי בדיון הקודם בעניינו בבימ"ש השלום, 30.01.20
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרשת הכת בי-ם: מעצרו של רמתי הוארך בארבעה ימים

השופט קיבל את טענת נציג המשטרה שישנן פעולות חקירה ברות שיבוש שטרם בוצעו. השופט הבהיר שאם המשטרה לא תסיים את פעולות החקירה בעוד 4 ימים - רמתי ישוחרר
סולימאן מסוודה
02 בפברואר 2020
17:12

פרשת הכת בירושלים: בית משפט השלום בעיר האריך היום (ראשון) את מעצרו של אהרון רמתי בארבעה ימים. זאת לאחר שהשופט קיבל את טענת נציג המשטרה שישנן פעולות חקירה ברות שיבוש שטרם בוצעו. השופט הבהיר שאם המשטרה לא תסיים את פעולות החקירה בעוד ארבעה ימים - רמתי ישוחרר.

לפני תחילת הדיון כמה בני אדם הפגינו מחוץ לבית המשפט נגד המשך מעצרו של רמתי שחשוד שעמד בראש כת בסמינר "באר מרים" שבה עשרות נשים, וקיים יחסי מין עם בגירות תוך כדי ניצול מעמדו הדתי כרב. בדיון הקודם בעניינו הורה בית משפט השלום לשחררו למעצר בית, אך בית משפט המחוזי קיבל את ערר המשטרה והפך את ההחלטה.

לפני כשבועיים פורסם בכאן חדשות כי המשטרה ביצעה האזנות סתר בטלפון של רמתי במשך יותר מחצי שנה. רמתי מפליל את עצמו בהאזנות הללו. המשטרה עימתה אותו עם חלק מההאזנות. האזנות הסתר האלו הביאו לתוצרים חשובים למשטרה – הקלטות שבהן לכאורה רמתי מפליל את עצמו בעבירות. הראיות האלו משמעותיות משום שלא מדובר בעדויות נשים כפי שהיה ב-2015, אז הוא נעצר ושוחרר – הפעם, לדברי המשטרה, מדובר בהקלטות מפלילות.