ג'יבריל רג'וב
צילום: פלאש 90

ג'יבריל רג'וב מזהיר: יישום תוכנית טראמפ יוביל להסלמה בגדה

בכיר הפתח התייחס לתוכנית המדינית של נשיא ארה"ב בשיחה ברמאללה עם אקדמאים ישראלים: "זה ידחוף אותנו למצב שאף אחד לא רוצה או אוהב"
נורית יוחנן
02 בפברואר 2020
17:58

בכיר הפתח ג'יבריל רג'וב שיגר היום (ראשון) אזהרה לישראל כשאמר כי יישום תוכנית השלום של טראמפ יוביל להסלמה בגדה. "אני מקווה שנמצא את הדרך להגביר את הלחץ על נתניהו והממשלה המשוגעת שלו, שלא לתרגם חלקים מהחזון בשטח. זה ידחוף אותנו למצב שאף אחד לא רוצה או אוהב", אמר רג'וב במפגש ברמאללה עם אקדמאים ישראליים. 

עוד אמר רג'וב כי על הרשות הפלסטינית לפעול בדחיפות עד הבחירות בישראל בשניים במארס כדי למנוע מראש הממשלה בנימין נתניהו ליישם את תוכנית השלום, ורמז לכך שיש לשנות את המפה הפוליטית בישראל. "אנחנו צריכים לפתח תוכנית קצרת טווח עד השניים במארס, ולשנות את הפוליטיקה בישראל. בואו נשקיע בארבעת השבועות הקרובים, לא לאפשר לנתניהו להשיג שום דבר אלא להפוך אותו לבדיחה", אמר בכיר הפתח.

אתמול פורסם לראשונה בכאן חדשות כי ראשת ה-CIA ג'ינה הספל ביקרה ביום חמישי האחרון בחשאי ברמאללה, יום אחרי ההכרזה על תוכנית השלום של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. הספל נפגשה עם בכירים פלסטינים, אז גם נמסר לידיה האיום הפלסטיני לנתק את הקשרים הביטחוניים עם ישראל וארצות הברית.

ביקורה של הספל עסק בתגובה הפלסטינית לתוכנית טראמפ. ראשת ה-CIA לא נפגשה עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, אלא עם ראש המודיעין מאג'ד פארג'. המסר הפלסטיני שהועבר לה בפגישה: הקשר בין מנגנוני הביטחון הפלסטיניים ל-CIA יימשך ולא ייפגע. יצוין כי התיאום הביטחוני בין ישראל לרשות הפלסטינית עודנו נמשך.

על פי מקורות פלסטיניים, הספל נועדה בביקורה גם עם בכירים בישראל. ארצות הברית לא הפשירה עדיין סיוע בסך 180 מיליון דולר שהקונגרס האמריקני אישר להעביר למנגנוני הביטחון של הרשות הפלסטינית.