טיל כיפת ברזל משוגר לעבר רקטות מעזה
צילום: אי-פי

גורם ביטחוני: ירי הרקטות בסוף השבוע בוצע בהסכמת חמאס

במערכת הביטחון מבינים כי אם חמאס לא היה רוצה בירי הזה - הוא לא היה מתבצע, ולכן רואים בארגון כאחראי. עם זאת, ההערכה היא כי חמאס לא רוצה בהידרדרות המצב
רועי שרון
02 בפברואר 2020
20:34

ירי הרקטות מרצועת עזה לשטח ישראל במהלך סוף השבוע בוצע בהסכמת חמאס, כך אומר הערב (ראשון) גורם ביטחוני. במערכת הביטחון מבינים כי אם חמאס לא היה רוצה בירי הזה - הוא לא היה מתבצע, ולכן רואים בארגון כאחראי.


הבוקר אמרו גורמי ביטחון כי ישראל ערוכה לכל תרחיש, ואפילו להסלמה בתקופת הבחירות. עם זאת, הם מעריכים כי ארגון הטרור חמאס לא משנה את האסטרטגיה שלו וכי הוא נמנע מלדרדר את המצב. קודם לכן הודיעה ישראל שהיא מבטלת שורה של הקלות לפלסטינים, ובהן עצירה של הכנסת מלט לרצועת עזה וקיצוץ של 500 היתרי כניסה לישראל בעבור סוחרים מהרצועה.

בד בבד, הבוקר החל תרגיל צבאי מטכ"לי נרחב שמדמה תרחיש לחימה במתאר של כמה זירות. מטרת התרגיל היא שיפור הכשירות, הסנכרון והממשקים בין המפקדות והגורמים המפעילים אש בצה"ל. התרגיל יימשך עד יום רביעי והוא נערך כחלק מתכנית האימונים השנתית.


חיל האוויר תקף הלילה יעדים של חמאס בצפון רצועת עזה בתגובה לירי הרקטה אל ישראל אמש ועל הפרחת בלוני הנפץ. בין היתר הותקפו תשתיות תת-קרקעיות של ארגון הטרור. הרקטה שנורתה מהרצועה נפלה בשטח פתוח במועצה האזורית שער הנגב. איש לא נפגע ולא נגרם נזק.

בתוך כך, זר בלוני נפץ אותר בשעות הצוהריים בשטח מושב נתיב העשרה שבמועצה האזורית חוף אשקלון. הזר אותר על ידי רכז הביטחון של המושב והמטען שחובר אליו התפוצץ מול המצלמות, בעת שטיפל בו החבלן המשטרתי. מוקדם יותר נחת צרור בלוני חבלה בשטח המועצה האזורית שער הנגב.