קמפיין הליכוד, אתמול

"אותי זה בעיקר הצחיק": מי הוסיף כיפה לתמונת דגל הדיו?

עומרי דור התייחס בריאיון לכאן רשת ב לכיפה שהוסיפו לסבו, האלוף אברהם (ברן) אדן, בתמונת הקמפיין של הליכוד: "יש מספיק דוגמאות של גיבורים מהציונות הדתית, לא צריך לקחת את סבא שלי"
קלמן ליברמן
03 בפברואר 2020
12:01

עומרי דור, נכדו של האלוף אברהם (ברן) אדן, הגיב היום (שני) על קמפיין הליכוד שבו הוסיפו בפוטושופ כיפה על ראש סבו בתמונת דגל הדיו משנת 1949, שהפכה לאחד מסמלי מלחמת העצמאות, ואמר: "אותי זה בעיקר הצחיק". דור סיפר כי נודע לו על הקמפיין דרך קבוצת הווטסאפ המשפחתית. לדבריו, "חלק מבני המשפחה התגלגלו מצחוק וחלק הרגישו אי-נעימות".

דור הוסיף בריאיון לתוכנית "קלמן ליברמן" עם תמר אלמוג ורועי שרון בכאן רשת ב כי האירוניה היא שיש מספיק דוגמאות של גיבורים מהציונות הדתית, ולא צריך לקחת את סבא שלו וקבוצת קיבוצניקים חילונים ולהדביק להם כיפות.

האזינו לריאיון עם עומרי דור בכאן רשת ב

מודעת קמפיין של כחול לבן שפונה למצביעים מהציונות הדתית פורסמה בעיתונים ובחלק מעלוני השבת ביום שבת האחרון. במודעה מופיעה תמונת דגל ישראל שמוכתם בצבע חרדל עם הכיתוב: "כל כך הרבה חרדל שכבר אין לזה טעם" (רמז לציבור החרד"לי בציונות הדתית).

בליכוד הגיבו אתמול למודעה עם קמפיין משלהם, שבו הופיעה תמונת דגל הדיו באילת עם תוספת קטנה – כיפה על ראשו של האלוף אברהם (ברן) אדן. לצד התמונה הופיע הכיתוב: "אנחנו תמיד גאים בכם. הליכוד - הבית של הציונות הדתית".

תמונות קמפיין הליכוד וכחול לבן שעוררו סערה