פרופ' אברהם בן צבי

פרס ישראל בתחום מדעי המדינה - לפרופ' אברהם בן צבי

בנימוקי הוועדה לבחירתו נכתב: "ספריו הרבים ועבודותיו המחקריות השפיעו על החשיבה של קובעי מדיניות והקימו דור של חוקרים צעירים ומוכשרים
לירן כוג'הינוף
03 בפברואר 2020
17:26

שר החינוך רפי פרץ הודיע היום (שני) על זכייתו של פרופסור אברהם בן צבי בפרס ישראל בתחום חקר מדע המדינה, מדעי הניהול ויחסים בינלאומיים לשנת תש"ף. בנימוקי הוועדה לבחירתו נכתב כי "ספריו הרבים ועבודותיו המחקריות השפיעו על החשיבה של קובעי מדיניות והקימו דור של חוקרים צעירים ומוכשרים".

עוד ציינה הוועדה כי פרופסור בן צבי הוא מבכירי החוקרים בישראל ובעולם בתחום היחסים הבינלאומיים ועבודותיו מתמקדות ביחסי ישראל-ארצות הברית ובמדיניות החוץ של ישראל. "לתחום זה חשיבות מכרעת על חוסנה של מדינת ישראל ועל מעמדה האסטרטגי וביטחונה בזירה הבינלאומית והאזורית".

אתמול קיבל פרופסור דני זמיר פרס ישראל בתחום החקלאות ומדעי הסביבה לשנת תש"ף. ועדת הפרס ציינה בנימוקיה כי בחרה בזמיר בשל טיפוח והשבחה של זני עגבניות וגידולים אחרים. "פרופסור זמיר פיתח אוכלוסייה של עגבניות תרבותיות שמכילות קטעי DNA ממני בר של עגבנייה, המקנים עמידות לעקות כמו יובש ומלח, ועמידות נגד מחלות צמחים. פרופסור זמיר הינו חוקר מוביל בתחום, בעל הכרה בינלאומית ושיתופי פעולה בין-לאומיים, הוא תרם ותורם רבות לחקלאות ישראל והעולם". עם זכייתו אמר זמיר: "זה כבוד גדול גם לי וגם למוריי, לתלמידיי ולמשפחתי".