ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

רצח אורי אנסבכר: ערפאת ארפאעיה לא הודה ברצח ובאונס בבית המשפט

דיון ההוכחות במשפט של ערפאת ארפאעיה נקבע לחודש אפריל • בבדיקה פסיכיאטרית שנערכה לו בחודש מאי הוא נמצא כשיר לעמוד לדין ואחראי למעשיו
ורד פלמן
04 בפברואר 2020
09:36

ערפאת ארפאעיה, הנאשם ברצח אורי אנסבכר, לא הודה היום (שלישי) בבית המשפט ברצח ובאונס. דיוני הוכחות נקבעו לחודש אפריל. מבדיקה פסיכיאטרית שנערכה לו בחודש מאי עלה כי ארפאיעה נמצא כשיר לעמוד לדין ואחראי למעשיו. לאחר קבלת חוות הדעת הפסיכיאטרית ביקש סנגורו לשקול לבקש לקיים לו בדיקה נוספת מטעמו.

ערפאת ארפאעיה, תושב חברון בן 29, הודה ברצח הצעירה אורי אנסבכר ובחקירתו אמר שביצע את הרצח משום שרצה לפגוע ביהודים. בחקירתו הוא מסר שלא הכיר את אנסבכר לפני המעשה, אלא נתקל בה במקרה, וכי פעל לבדו. הוא הואשם ברצח ואונס בחודש מארס.

אנסבכר, בת ה-19, יצאה ב-7 בפברואר ממרכז "יעלים" לילדים ונוער בסיכון, שם שירתה כבת שירות לאומי, ליער הסמוך. רפאעיה, ששהה בישראל ללא אישור, הגיע למקום עם סכין. בכתב האישום נכתב כי "הנאשם הבחין באורי והחליט להורגה בשל היותה יהודייה. הוא תקף אותה באלימות קשה ובאכזריות". עוד צוין כי אנסבכר נאבקה ברוצח, אך זה התגבר על התנגדותה ודקר אותה פעמים רבות בכל חלקי גופה - עד שמתה.