מתמגנים, ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מ"מ שגריר סין בישראל על הנגיף: לא לתת לדעות הקדומות לנהל את המשבר

דאי יומינג אמר ששהנגיף נמצא בשליטה עקב פעולות הממשלה והוסיף כי בחלק מהמקומות רואים ירידה בתחלואה: "הממשלה עושה הרבה מאוד כמו בניית בתי חולים במהירות שיא"
שרון עידן
04 בפברואר 2020
10:31
עודכן ב 11:36

נגיף קורונה: ממלא מקום שגריר סין בישראל, דאי יומינג, אמר היום (שלישי) כי אין סיבה לתת לדעות הקדומות לנהל את המשבר. הוא הוסיף שהנגיף נמצא בשליטה עקב פעולות הממשלה וכי זה הזמן לסולידריות. הוא הודה לממשלת ישראל על הסיוע ואמר שזה הזמן להתרכז במדע.

הנהגת סין הודתה מוקדם יותר היום כי היו תקלות בהתמודדות עם התפרצות הנגיף ואומרת כי יש לשפר את מערכת החירום ולסגור את שוקי בעלי החיים הפועלים שלא כחוק. מניין הנספים בסין זינק ל-425 ומספר הנדבקים כ-20 אלף בני אדם. הרשויות שבו והאריכו את חופשת ראש השנה במחוז חוביי כדי להאט את התפשטות הנגיף.

אתמול דווח בחדשות הערב בכאן 11 כי ארגון הבריאות העולמי מתכונן להוציא משלחת של חוקרים ומומחים למחלות זיהומיות לסין בימים הקרובים כדי שיתרשמו מקרוב בניהול ההתפרצות של נגיף קורונה. הארגון מוטרד מהתפשטות הנגיף למדינות הלא מפותחות – מה שיכול לגרום להתפשטות הווירוס בעולם.

עוד דווח בחדשות הערב כי בעקבות ההנחייה של ראש הממשלה בנימין נתניהו על הקמה של מפעל חיסונים בישראל, משרד הבריאות והמכון הביולוגי החלו במגעים ראשוניים, לבדיקה כיצד ואם ניתן ליישם זאת. היום תתקיים ישיבה ראשונה בעיר ז'נבה בשווייץ של ארגון הבריאות עם המדינות השונות, בה ישתתף גם נציג משרד הבריאות הישראלי פרופסור איתמר גרוטו.

משרד החוץ הסיני פרסם אתמול הודעה לפיה מדינות העולם ובמיוחד ארצות הברית מגיבות בצורה מוגזמת לנגיף קורונה. עוד נאמר בהודעה: "ארצות הברית לא העניקה לסין סיוע משמעותי בנושא, ויצרה פאניקה. הציפייה לחסימת הגבולות היא בלתי הגיונית. מקווים שמדינות יחליטו החלטות הגיוניות ומבוססות על מדע".