נתניהו ונשיא סודן
צילום: אי.פי / יונתן זינדל פלאש 90

פעילת אופוזיציה סודנית לכאן חדשות: מברכת על פגישת אל בורהאן ונתניהו

תראג'י מוסטפא אמרה כי גאה באל-בורהאן על האומץ. היא קיוותה שהמהלך יוביל לנורמליזציה עם ישראל. עם זאת, היא הלינה על כך שבסודן לא נותנים מידע לעם בנושא
רועי קייס
04 בפברואר 2020
15:39

פעילת האופוזיציה הסודנית תראג'י מוסטפא, בירכה היום (שלישי) על פגישת מנהיג סודן עם ראש הממשלה נתניהו. בריאיון לתוכנית "השעה הבינלאומית" בכאן רשת ב, אמרה מוסטפא שחיה בקנדה ושימשה בעבר כחברת פרלמנט, כי היא גאה באל-בורהאן על המהלך שלו שמעיד על אומץ. 

המהפך של סודן: מהברית עם איראן לפיוס עם ישראל | פרשנות

מוסטפא שיבחה את יועציו של המנהיג על כך שהנחו אותו לעשות את המהלך הזה: "הם מבינים את האתגרים של האומה". היא קיוותה כי המהלך יוביל לנורמליזציה מלאה ביחסים עם ישראל ואמרה: "זהו מהלך מבורך".

עם זאת, הלינה הפעילה על כך שבסודן, לעומת ישראל, לא נותנים מידע לעם בנושא. לגבי הסוגיה הפלסטינית אמרה שהיא מקווה ומאמינה שהיא תיפתר ושהזרמים הקיצוניים בקרב הצדדים יידחקו לשוליים.

הבוקר אמר העיתונאי הסודני דיאא' א-דין בילאל כי לא לדעתו לא תהיה נורמליזציה מלאה בין ישראל לארצו. לדבריו, הפגישה בין נתניהו למנהיג המדינה הפתיעה גם את העיתונאים במדינה. הוא הסביר שהסיבה שהיחסים לא יגיעו להסדרה מלאה היא בשל העוינות לישראל בקרב ציבורים נרחבים.