בסיס הקריה בתל אביב
צילום: משה שי, פלאש 90

כתב אישום: איש קבע הטריד מינית חיילת עם מוגבלות שכלית ונפשית

מפקד בקריה בדרגת רס"ל מואשם גם במעשה מגונה ובשיבוש הליכי משפט, אחרי שביקש מהחיילת שהייתה תחת פיקודו למחוק את ההתכתבות ביניהם - ואף בדק זאת בטלפון שלה. עורך דינו: לא היו כוונות מיניות, היא פירשה את הדברים באופן שגוי
משה שטיינמץ
04 בפברואר 2020
18:37

כתב אישום הוגש שלשום (ראשון) לבית הדין הצבאי ביפו נגד איש קבע, בגין עבירות הטרדה מינית בחיילת עם מוגבלות שכלית ונפשית, שהתנדבה לצה"ל והייתה תחת פיקודו בבסיס הקריה בתל אביב. כך פורסם היום בתוכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב. המפקד, בדרגת רס"ל, מואשם גם בביצוע מעשה מגונה ושיבוש הליכי משפט.

כתב האישום מתאר שיחות מיניות רבות שניהל הנאשם עם החיילת, ואירועים בהם חיבק ונישק אותה בשנים 2019-2018. איש הקבע נאשם גם בשיבוש הליכי משפט, לאחר שביקש מהחיילת למחוק את ההתכתבות ביניהם ואף בדק זאת במכשיר הטלפון שלה. לפי כתב האישום, באחד הימים ראה את החיילת משוחחת עם העובדת הסוציאלית, שליוותה את גיוסה לצבא, ובעקבות כך מחק ממכשיר הטלפון שלו את ההתכתבויות בינו לבין החיילת.

עורך הדין בני קוזניץ, המייצג את איש הקבע, מסר כי "מדובר בנגד מוערך מאוד אשר חזר לשירות צבאי, לאחר שנים ארוכות באזרחות, מתוך פטריוטיות ורצון לתרום. הנגד מכחיש כל כוונות מיניות כלפי החיילת שפירשה באופן שגוי את כוונותיו".

מדובר צה"ל נמסר כי "צה״ל רואה בחומרה כל מקרה של פגיעה והטרדה מינית וימשיך לפעול באופן נחרץ למיצוי הדין עם כל מי שייכשל במעשים אלו בקרב משרתיו".