אביחי מנדלבליט
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

מנדלבליט מאוכזב מהענקת החסינות לח"כ כץ: "אירוע קשה"

ועדת הכנסת הצביעה בעד מתן חסינות לחבר הכנסת מהליכוד, וההכרעה תועבר למליאה. מסתמנת מחלוקת לגבי אופיה של החסינות - מהותית או דיונית. היועמ"ש לגבי האפשרות שתתבצע עסקה עם ח"כ כץ: "בינתיים אנחנו צריכים לראות את הדברים"
אמוץ שפירא
05 בפברואר 2020
07:27

לאחר שוועדת הכנסת הצביעה בעד מתן חסינות לח"כ חיים כץ, הביע היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט את אכזבתו מההחלטה, כך פורסם הבוקר (רביעי) ביומן הבוקר של כאן רשת ב. מנדלבליט התייחס להצבעה שהתקיימה בוועדה ולדיון הסוער שקדם לה במילים: "אירוע קשה".במהלך הדיון שקדם להצבעה הטיח ח"כ כץ האשמות ביועץ המשפטי לממשלה: "בנית סיפור דמיוני, אלף לילה ולילה". בסביבתו של מנדלבליט הביעו לאחר הדיון סיפוק מהעובדה שרוב חברי הוועדה קבעו שהחלטת היועץ להעמיד את כץ לדין לא נעשתה בחוסר תום לב.

במהלך הדיונים הציעו מספר חברי כנסת ליועץ המשפטי לממשלה לשקול עסקה עם כץ, שתאפשר לו מוצא מכובד מהאישומים נגדו אך לא תאלץ אותו להתחמק מדין. על הצעות ממין זה אמר מנדלבליט לכתב כאן חדשות: "בינתיים אנחנו צריכים לראות את הדברים".

בטרם יתובא החלטת וועדת הכנסת לאישור המליאה, כבר מסתמנת מחלוקת נושא עקרוני בין כץ וחבריו למפלגה לבין חברי וועדה ממפלגות אחרות, בנוגע לאופי החסינות שתנתן לכץ. בעוד כץ וחבריו סבורים שמדובר בחסינות מהותית, גורמים אחרים בוועדה טוענים שהחסינות היא דיונית, כלומר רלוונטית רק לכהונת הכנסת הנוכחית.