גבעת שלמה, הבוקר

עימותים בפינוי מאחז בבנימין, 3 צעירים נעצרו

כוחות משמר הגבול והמנהל האזרחי פינו שני מבנים שהוקמו בניגוד לחוק בגבעת מעלה שלמה. הצעירים נעצרו בחשד שתקפו שוטרים והפרו צו שטח צבאי סגור
כרמל דנגור
05 בפברואר 2020
09:08

בגבעת מעלה שלמה שבחבל בנימין התפתחו הבוקר (רביעי) עימותים בין עשרות צעירים לכוחות של משמר הגבול והמנהל האזרחי, שבאו לפנות שני מבנים שהוקמו במקום בניגוד לחוק. שלושה צעירים נעצרו בחשד שתקפו שוטרים והפרו צו שטח צבאי סגור.

בחודש שעבר הרסו כ-450 לוחמי משמר הגבול והמנהל האזרחי שני בתים במאחז הבלתי חוקי "קומי אורי". מתפרעים יידו אבנים על הכוחות עם תום ההריסה, אחד נעצר. גורם ביטחוני אמר בתגובה על הפינוי: "כל ניסיון לפגוע בכוחות הביטחון המבצעים את עבודתם לפינוי והריסת המבנים – ייענה באפס סובלנות ובנחישות". מנגד, מסרה מזכירות יצהר: "אנו מגנים את הרס בתי המשפחות ודורשים מהכוחות להימנע מפתיחת מעגל אלימות".

בחודש דצמבר דווח כי מפקד החטיבה המרחבית שומרון, אלוף משנה שגיב דהן, הודה בשיחה עם תושבי יצהר כי חיילים מפחדים להיכנס ליישוב. בשיחה פתוחה שנמשכה כמה שעות טען דהן שבוצעו טעויות במעצר נריה זארוג ואמר על לוחמי מג"ב שהוצבו בגזרה: "הם גמורים, אבל גם הם לא טמנו ידם בצלחת".