הודיה מונסנגו העצורה בפרו על הברחת סמים

הותר לפרסום: כתב אישום נגד מעורב בהברחת הסמים שבגללה כלואות ישראליות בפרו

יהונתן מלול בן ה-27 מפ"ת נאשם כי הנחה את אחות גרושתו סמדר זוהר לטוס לחו"ל עם חברתה הודיה מונסנגו, ולהבריח כמות גדולה של סמים
צח שפיצן
06 בפברואר 2020
13:18

פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום (חמישי) כתב אישום נגד יהונתן מלול, בן 27 מפתח תקווה, בגין הברחת סמים אשר הובילה למעצרן של שתי צעירות ישראליות בפרו - סמדר זוהר והודיה מונסנגו. הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשם עד סוף ההליכים.

על פי כתב האישום, מלול פנה לסמדר זוהר, אחות של גרושתו, והציע לה לנסוע לפרו יחד עם אחייניה וחברה, במסווה של טיול בר מצווה. הנאשם מימן את הנסיעה לזוהר ולחברתה הודיה מונסנגו. בהנחיית הנאשם, סמדר והודיה אספו במדריד ארבע מזוודות שבהן מוסלק סם מסוג קוקאין במשקל 20 קילו, וכשהגיעו לפרו נעצרו.

האזינו לריאיון עם אחותה של הודיה מונסנגו בכאן רשת ב

מלול נעצר לפני כשבועיים, כפי שפורסם בכאן חדשות. סמדר זוהר היא שהפלילה את החשוד והביאה למעצרו. זאת לאחר שראש צוות החקירה מישראל טס לפרו וגבה ממנה עדות.

זוהר ומונסנגו נעצרו בפרו באוגוסט האחרון, והן ממתינות לפתיחת משפטן במדינה הדרום אמריקנית. במשפחתה של מונסנגו אומרים כי מצבה בכלא קשה, ומצפים להתערבות של ראש הממשלה בנושא.

"אנחנו ממש מצפים שגורמים הרבה יותר גדולים בארץ כמו ראש הממשלה יקראו לנו" אמרה אחותה של הודיה, תהילה מונסנגו, בריאיון לקלמן ליבסקינד ומואב ורדי בכאן רשת ב. "זה יהיה נחמד לספר לו הכול. הנשיא הזמין אותנו אבל נפגשנו רק עם עובדות בבית הנשיא ולא איתו עצמו. אנחנו ממש מבקשים שיזמנו אותנו ויקשיבו לנו".