ארכיון
צילום: דו"צ

תחקיר ראשוני של ירי השוטר בג'נין: לוחם ירה לאחר שחשד בו שהוא מחבל

בנוסף לשוטר הפלסטיני שנורה בשוגג, נהרג גם צוער בן 19 שנורה בקרב יריות שהתפתח בג'נין בין צה"ל לפלסטינים. העימותים פרצו במסגרת הריסת ביתו של המחבל שרצח את הרב רזיאל שבח
כתבי כאן חדשות
06 בפברואר 2020
07:20
עודכן ב 14:09

הרוג שלישי בעימותים ביהודה ושומרון: מת מפצעיו שוטר פלסטיני שנפגע קשה הלילה (חמישי), לאחר שנורה בשוגג בקרב יריות שהתפתח בג'נין בין כוחות צה"ל לפלסטינים. מתחקיר ראשוני של האירוע עולה כי השוטר נורה משום שנחשד על ידי לוחם צה"ל כמחבל.


בעימותים נורה גם צוער בן 19 במנגנוני הביטחון הפלסטיניים. מצה"ל נמסר כי הצוער השתתף בירי ובהשלכת מטעני חבלה לעבר כוחות הביטחון. שבעה פלסטינים נוספים נפצעו. לא היו נפגעים בקרב החיילים ועובדי המינהל האזרחי. המהומות בג'נין פרצו במסגרת הריסת בית המחבל שרצח את הרב רזיאל שבח בינואר 2018. 

מושל ג'נין אכרם רג'וב, אמר בריאיון לליאת רגב בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב: "יש מתח גבוה בעיר. זו התוצאה מההתנהגות הגזענית של כוחות צה"ל באזור. המתח יתגבר, אף אחד לא יכול להרגיע אנשים שהורסים להם את הבתים". רג'וב סירב לגנות את פיגוע הירי בעיר העתיקה שהתרחש היום, שבו נפצא קל לוחם משמר הגבול: "אני לא מגנה כלום". 

האזינו לריאיון המלא עם מושל ג'נין אכרם רג'וב בכאן רשת ב

אתמול נהרג נער פלסטיני בן 17 מירי צה"ל בעימותים בבאב א-זאוויה באזור חברון. ההרוג, מחמד סלמאן טעמה אל-חדאד, נפגע מירי חי בחזה כשיידה בקבוק תבערה לעבר כוח צה"ל. 

במערכת הביטחון הביעו חשש אתמול שהרג הנער הפלסטיני ידרדר את המצב ביהודה ושומרון - כך פורסם אתמול בחדשות הערב בכאן 11. בצה"ל שיערו שמוקדי המהומות עשויים להתרחב מחברון לאזורים נוספים. ברשתות החברתיות הפלסטיניות כינו את בן ה-17 "השהיד הראשון של עסקת המאה", והביעו זעם רב על מותו. חמאס קרא אמש להסלים את העימותים בשטחים. 

יו"ר ש"ס אריה דרעי התייחס בריאיון לירון דקל בכאן רשת ב, לרצף האירועים האלימים בגדה ובירושלים: "צריך להתכונן לאפשרות של התגברות מעשי הטרור. השיסוי של אבו מאזן וחבריו הוא מה שגרם לאירועים האלימים". דרעי הוסיף שהאינטרס לשמור על התיאום הביטחוני הוא גם של ישראל, אך הוא צריך להיות בעיקר אינטרס של הרשות הפלסטינית. "הם יודעים שבלעדיו הרשות לא תחזית מעמד אפילו לא ימים ספורים", ציין דרעי. 

האזינו לריאיון המלא עם השר אריה דרעי בכאן רשת ב

בהכנת הידיעה השתתפו: נורית יוחנן, רועי שרון, כרמל דנגור וכרמלה מנשה