אהוד אולמרט
צילום: פלאש 90

מגעים למסיבת עיתונאים אולמרט – אבו מאזן

השניים אמורים להביע התנגדות משותפת לתוכנית טראמפ לסכסוך הישראלי-פלסטיני בניו יורק
גל ברגר
06 בפברואר 2020
11:07

מקורות פלסטיניים אומרים כי מתנהלים מגעים לקיים מסיבת עיתונאים משותפת בין ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ויו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בניו יורק בשבוע הבא נגד תוכנית טראמפ לסכסוך הישראלי-פלסטיני.

אבו מאזן אמור לשאת דברים ביום שלישי הבא בעצרת הביטחון של האו"ם ולדברי מקורות פלסטיניים אולמרט השוהה שם במסגרת אירוע של ג'ייסטריט ביקש להיפגש איתו. בכיר הרשות סאיב עריקאת הוא שדוחף למסיבת עיתונאים משותפת בין השניים.

ביום שני אבו מאזן הודיע למנגנוני הביטחון הפלסטיניים שיפסיק את התיאום הביטחוני עם ישראל, אם ארצות הברית תדבוק בתוכנית. בחדשות הערב בכאן 11 פורסמה התבטאות חריגה של אבו מאזן בנושא: "כשאיימנו שנפסיק את התיאום הביטחוני עם ישראל – הם השתגעו".

בכיר הפתח ג'יבריל רג'וב שיגר ביום ראשון אזהרה לישראל כשאמר כי יישום התוכנית יוביל להסלמה בגדה. "אני מקווה שנמצא את הדרך להגביר את הלחץ על נתניהו והממשלה המשוגעת שלו, שלא לתרגם חלקים מהחזון בשטח. זה ידחוף אותנו למצב שאף אחד לא רוצה או אוהב", אמר רג'וב במפגש ברמאללה עם אקדמאים ישראליים. בד בבד, שרי החוץ של הליגה הערבית הודיעו כי הם דוחים את התוכנית, וקראו שלא לשתף עמה פעולה. כך על פי הודעה שיצאה עם סיום כינוס הליגה הערבית בשבת בקהיר.